biatlon v oberhofu

Davidová jela bleskově, dvě chyby ji srazily na konec první desítky

Markéta Davidová
14.1. 2021 15:47

Česká biatlonistka Markéta Davidová si v Oberhofu dojela pro další parádní výsledek. Díky bleskovému běhu se i přes dvě střelecké chyby vešla do nejlepší desítky čtvrtečního sprintu. Vyhrála suverénní Tiril Eckhoffová.

Markéta Davidová si od začátku držela parádní tempo a po jedné chybě na ležce před ní byly pouze bezchybně střílející závodnice. Bohužel ani stojku Davidová nezvládla bez chyby a znovu musela na jedno trestné kolo. Díky čtvrtému nejrychlejšímu běžeckému času se 24letá Češka vešla do nejlepší desítky, kterou uzavřela.

Lucie Charvátová začala čtyřmi úspěšnými ranami, bohužel poslední terč vleže minula. Také na stojce si vysloužila jedno trestné kolo a v cíli byla průběžně třetí. Po dojezdu všech favoritek nakonec klesla na konečné 29. místo.

Jessica Jislová dvakrát minula při první střelbě, a i přes čistou položku vestoje to rodačce z Jablonce stačilo jen na 49. místo.

Eva Puskarčíková si na střelnici vedla bezchybně, ale běžecky na ty nejlepší ztrácela desítky sekund každé kolo a dojela si pro 45. místo.

V cíli byla chvíli na prvním místě Italka Wiererová, která střílela bezchybně, ale famózní Tiril Eckhoffová ji nakonec porazila o 9 sekund, přestože jednou musela na trestné kolo. Třetí místo obsadila Rakušanka Hauserová.