Daridova Hertha dostala ve Freiburgu čtyři góly, Wolfsburg bere tři body

Vladimír Darida
Skok Aleš
Aleš Skok
20.12. 2020 22:42

Pouze dva zápasy byly v nedělním programu německé Bundesligy. Hertha Berlín i s Vladimírem Daridou v sestavě absolutně nestačila na Freiburg a podlehla mu 1:4. Ve druhém si Wolfsburg poradil se Stuttgartem.

Freiburg začal výborně a už v sedmé minutě otevřel skóre zápasu, když se trefil Grifo. Jenže to bylo v prvním poločase vše. Další čtyři góly utkání padly až ve druhé půli.

Nejprve přišlo vyrovnání z kopačky hostujícího Lukebakia. Jenže čtyři minuty poté domácí už opět vedli. Po hodině hry se prosadil Demirovič. O sedm minut později ho napodobil Gulde a v nastavení dal konečnou podobu výsledku z penalty Petersen. Domácí tak poskočili na desáté místo, zatímco Hertha je pouhé tři body od sestupového pásma.

V zápase mezi Wolfsburgem a Stuttgartem padla pouze jediná branka. Tu dal čtyři minuty po změně stran po tečovaném přímém kopu Josip Brekalo. Domácí jsou tak na čtvrtém místě, které zaručuje Ligu mistrů. Stuttgart je tři body za pohárovými příčkami.

Nedělní výsledky Bundesligy:

SC Freiburg - Hertha BSC 4:1 (1:0)
Branky: 7. Grifo, 59. Demirovič, 66. Gulde, 90+4. Petersen (pen.) - 52. Lukebakio.

VfL Wolfsburh - VfB Stuttgart 1:0 (0:0)
Branky: 49. Brekalo.