Jako den a noc

Zaváhání dvojic napravil biatlonový čtyřlístek! Češi dojeli na šestém místě

Eva Kristejn Puskarčíková dovezla štafetu do cíle na šestém místě
Zdroj: Profimedia
Téma:

Biatlonový program ve slovinské Pokljuce nabídl divákům smíšené štafety. Česká republika vyslala do boje šestici závodníků. Jako první se na trasu vydaly dvojice, kde se ale reprezentantům tolik nedařilo, zaváhání napravila klasická štafeta čtveřic, která si vyjela umístění v nejlepší desítce.

V úvodní štafetě dvojic hájila český prapor dvojice Michal Šlesingr - Jessica Jislová. Slaběji obsazený závod dal Čechům naději na solidní umístění. Jako první se na trasu vydali muži.

 

Šlesingr dojel na první střelbu na chvostu závodního pole. První tři rány daly naději na posun pořadím, ale poslední dvě český závodník minul a sestřelil je až na druhý pokus. První položku tak opustil na dvacátém místě s půlminutovou ztrátou.

Opravovat musel i při střelbě ve stoje, poslední terč zůstal netrefen, ale nápravu zvládl rychle a Jislové předal štafetu na šestnácté pozici. Pětadvacetiletá závodnice však také chybovala, vleže netrefila prostřední terč a musela dobíjet. Střelbu ve stoje ale zvládla „za nula“ a uhájila 16. místo.

Ve svém druhém okruhu svedl Šlesingr souboj s Japoncem Mikitou Tačizakim, kterého po páté střelbě předběhl. Při obou střeleckých zastávkách ale jednou dobíjel a nedokázal se od svého nejbližšího soka odpoutat.

 

Vylepšit český výkon mohla znovu Jislová, která se prala s Tačizakiho manželkou. Fujuko si držela mírný náskok na českou biatlonistku. Jislová musela na poslední střelbě třikrát dobíjet a ztratila šanci na posun pořadím. Naopak musela hájit svou pozici před Slovenskem, které se dostalo i před Japonsko. Češi tak skončili až na sedmnácté pozici.

Cílem proletěla jako první štafeta Francie. Bescondová s Jacquelinem si pohlídali první příčku, neskutečný výkon předvedl estonský pár Zachna Ojaová, který finišoval na historickém stříbrném místě. Třetí bylo Rakousko, v posledním kole vyhořelo Norsko, které spadlo z medailových pozic a dojelo až desáté.
 

Klasickou štafetu čtveřic rozjel parádně Ondřej Moravec, který zastřílel vleže čistě a střelnici opouštěl mezi prvními. Ve stoje minul jeden terč, ale po rychlé opravě přivezl Michalu Krčmářovi šestou příčku a půlminutovou ztrátu.

 

Po čisté první položce přišlo selhání na stojce. Krčmář minul prostřední terč, své zaváhání nedokázal napravit a vyčerpal i tři rezervní náboje. Čekalo ho tak trestné kolo, ze kterého vyjel na sedmé pozici, ale s propastnou ztrátou jedné minuty a jedenadvaceti vteřin.

 

Dívčí partii rozjela Markéta Davidová, která vyrazila na trať z devátého místa a podržela českou vlajku vysoko na trhu. Sice pomalejším časem, ale zato bezchybně sestřelila všech deset terčů a střelnici opustila na vynikajícím šestém místě.

 

Poslední vyrazila na trať Eva Kristejn Puskarčíková, které Davidová přivezla fantastické páté místo a solidní náskok na šesté Rusky. Puskarčíková, která se vrátila do závodního kolotoče po nemoci, se excelentně popasovala s první položkou. Na té druhé sice jeden terč minula, ale i tak dokázala heroicky doběhnout do cíle na šestém místě!

 

Pro zlato si opět dojela Francie, která suverénně opanovala celý závod. V závěru si klidně mohla dovolit i trestné kolo, jak velký měla náskok, ale finišující Simonová byla nekompromisní. Pro stříbro si zafinišovalo Norsko a bronz uhájila reprezentace Německa.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program