Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej pověsil brusle na hřebík

Další "zlatý" hokejista opouští led. Hrdina z Vídně ukončil kariéru

Tomáš Kaberle
Zdroj: Profimedia

Má zlatou medaili ze světového šampionátu, na mistrovství světa byl vyhlášen i nejlepším obráncem. V jeho sbírce nechybí dokonce ani vítězství ve Stanley Cupu či bronz z olympiády. Další trofeje ale už nepřidá, Tomáš Kaberle ukončil kariéru.

Na přelomu tisícileí český hokej vládl světu. Hokejisté přivezli ze šesti světových šampionátů po sobě cenný kov, z toho hned čtyřikrát cenný kov.
 

Pak ale přišly slabší roky, ve Švédsku a Finsku to necinklo a úspěch nepřineslo ani domácí mistrovství v roce 2004. Už o rok později se ale opět slavilo. A nechyběl u toho ani Tomáš Kaberle.
 

Slavná NHL se tehdy nehrála, kvalita týmů tedy na mistrovství byla obrovská. A Češi ve světové konkurenci opět obstáli. Obrana, v níž byl i Kaberle, inkasovala ve třech zápasech základní skupiny jen jediný gól. V osmifinálové fázi byla znovu takřka neprostupná i díky mladšímu z bratří, který v zápase proti Slovensku navrch přidal gól a asistenci.
 

Přes výhry nad USA a Švédskem pak Češi došli až do finále, kde si s přehledem poradili s Kanadou 3:0.
 

Nebyla to jediná medaile, která se českému obránci houpala na krku. Světovou placku má i  z Lotyšska, olympiády v Turíně či Světového poháru.

Kaberle ale neválel jen v reprezentaci. Hlubokou stopu zanechal i v nejslavnější hokejové soutěži světa. Dvanáct sezón odehrál v Torontu, kromě Javorových listů si zahrál i v dresu Caroliny, Montrealu či Bostonu. S Bruins navíc v roce 2011 získal Stanley Cup.

Na závěr kariéry se vrátil do Čech. Chvíli byl na Kladně, kde vyrostl. Loňský ročník pak odehrál v brněnské Kometě.
 

Teď už žije v Torontu, kde odehrál většinu své tak úspěšné hokejové kariéry. Hokejem už se jen baví, jeho přínos českému hokeji je však nezapomenutelný

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 13:20 14:20

   Evropská liga 2019

   14:20

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program