hokej reprezentace

Další výhra! Jandačovo vojsko porazilo Švýcary znovu o tři góly

Josef Jandač

Čeští hokejisté uspěli i ve druhém utkání Euro Hockey Challenge v Příbrami proti Švýcarsku a zvítězili 4:1.

Skóre otevřel premiérovou trefou v národním týmu osmnáctiletý útočník Martin Kaut a další branky přidali forvard Robert Kousal a obránce Adam Polášek.

Švýcaři se prosadili až v 45. minutě za stavu 0:3 díky Damienu Riatovi.Výsledek pak ještě zpečetil necelé tři minuty před koncem při power play Robin Hanzl.

Po skončení utkání si týmy ještě vyzkoušely na celých pět minut prodloužení ve třech proti třem, při němž se trefil Pyrochta.

Další zápasy v přípravě na květnové mistrovství světa v Dánsku čekají hokejisty příští týden ve Francii. S tou se utkají pátek v 19:00 v Amiens a o den později od 20:45 v Cergy.

ČR - Švýcarsko 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 19. M. Kaut, 20. R. Kousal, 33. Polášek, 58. R. Hanzl - 45. Riat.