Další vítězství Samkové: Česká snowboardistka útočí na glóbus!

Eva Samková
Zdroj: Czech-ski.com
Eva Samková

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála po dvanácté závod Světového poháru. Ve španělské Baqueiře po triumfu v páteční kvalifikaci dnes ovládla všechny své rozjížďky. Díky druhému vítězství v tomto ročníku se dotáhla v čele pořadí disciplíny na Američanku Lindsey Jacobellisovou.

Největší rivalka Samkové tentokrát skončila třetí. O držitelce křišťálového glóbu se mezi nimi rozhodne ve finále 16. března ve švýcarském Veysonnaz.

Letošní mistryně světa a olympijská vítězka ze Soči Samková ve finále zvítězila před Chloe Trespeuchovou z Francie. Jacobellisová dojela třetí a čtvrtá byla další Francouzka Nelly Loccozová. Samková má nyní 3400 bodů stejně jako Jacobellisová, která ovládla Světový pohár v letech 2007 a 2009. Pětadvacetiletá česká snowboardcrossařka může navázat na předloňský celkový triumf.

Druhá česká závodnice ve vyřazovacích bojích Vendula Hopjáková vypadla ve čtvrtfinálové jízdě, kterou vyhrála Samková, a skončila šestnáctá.

Do čtvrtfinále Samková hůře odstartovala, ale brzy se dostala do čela a rozjížďku vyhrála. Stejně jela i semifinále a finále. Měla nejpomalejší start, ale od druhého mezičasu vedla.

Samková byla v sezoně vždy na stupních vítězů. V prosinci v italské Cervinii dojela druhá a poté zvítězila. Před necelým měsícem v německém Feldbergu získala bronz. A především se v americkém Solitude stala poprvé mistryní světa.

• 13:20 15:00

Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids