Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

vizitky medailonky trenérů

Další várka profilů. Představujeme finalisty Díky, trenére

Díky, trenére
Zdroj: Nova Sport
Díky, trenére

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére zná díky nominacím samotných sportovců, jejich rodičů, ale i sportovních nadšenců finální výběr TOP 30 trenérů a trenérek roku 2016. Každého finalistu vám detailně představíme, podívejte se na druhou pětici medailonků.

Gabriela Hynek - gymnastika

Sportovní gymnastika je neskutečně náročný sport. Paní trenérka Gabriela Hynek o tom něco ví, vždyť tento sport učí děti už 21 let! V současné době vede svěřenkyně v Gymnastickém klubu Vítkovice. Co je pro ni zásadní? Gymnastiky vede k tomu, aby dokázaly uznat porážku a podaly ruku těm lepším. Ví, že se jim to v životě jednou bude hodit.


Jaroslav Daniš - fotbal

Dlouhou tradici ve výchově mladých fotbalistů má ostravský klub MFK Vítkovice. Koho do něj rodiče přihlásí s tím, že se chce věnovat fotbalu, ten začne od první třídy chodit do jedné ze dvou škol s rozšířenou výukou tělocviku. Mimo to ho samozřejmě čekají i tréninky s kvalifikovanými mládežnickými trenéry. Jedním z nich je Jaroslav Daniš. Dětem se věnuje už 15 let a v současnosti pracuje týdně 40 hodin s těmi od 10 do 13 let.Tereza Rejlová - twirling

Co je to twirling? Jedná se o druh sportovního tance, který kombinuje například gymnastiku s baletem. Jako náčiní se používá twirlingová hůlka. Jde o správnou techniku těla, hůlky a plynulost pohybu. Za osm let trenérka Tereza Rejlová navštívila 100 různých klubů v Česku, Slovensku, ale také v Chorvatsku a v Polsku. Jejím cílem je trénovat děti po celé České republice a v trénincích rozdávat radost s nadšením. „Díky tomu jsem opravdu šťastná,“ tvrdí Rejlová.


Jaroslava Šmrhová - házená

Své svěřenkyně vedla k trofejím v ligových soutěžích a na mládežnické olympiádě. A dopomáhalo jim k tomu speciální desatero. Házenkářská trenérka DHC Plzeň Jaroslava Šmrhová jim ho napsala před důležitým turnajem na kartičky a hráčky se ho musely naučit. Kde vzala inspiraci? „Přečetla jsem knihu o fotbalového sportovního psychologa, inspirovala jsem se a desatero pro holky připravila,“ tvrdila Šmrhová, pro kterou je při práci s dětmi důležitý také humor.Zuzana Radostová - hokej

Může se stát první ženskou trenérkou ledního hokeje s nejvyšší licencí. K tomu však musí Zuzana Radostová v září udělat státní zkoušky na vysoké škole. Je zapálená do hokeje, však ho také hrála. Dokonce si zkusila čtvrtou nejvyšší ligu mezi muži! Nyní se orientuje na práci s dětmi, ta ji baví nejvíce. Co je jejím snem? Dostat se s trénováním tak daleko, kam až to půjde. „Tím, že jsem žena, tak musím být dvakrát tak dobrá,“ ví pětadvacetiletá Radostová z Karlových Varů.

Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program