Daří se mu

Další čtyři roky pro mladíka Kováře! United si pojistili českého brankáře

Matěj Kovář
Zdroj: Sport Invest
Matěj Kovář
Téma:

Dočkal se zasloužené odměny. Devatenáctiletý český brankář Matěj Kovář podepsal s Manchesterem United nový čtyřletý kontrakt.

Běžným fotbalovým fanouškům jméno Matěj Kovář zřejmě nic neřekne, ale věřte, že jde o jednoho z nejnadanějších českých mládežnických gólmanů. V Manchesteru je od léta minulého roku, a ačkoliv je mu stále devatenáct, tak je jedničkou výběru United do 23 let.

V této sezoně odchytal pět zápasů a hned ve čtyřech udržel čisté konto. Proti Fulhamu navíc chytil v 90. minutě penaltu a pomohl k výhře 1:0. Mladým Red Devils patří po sedmi kolech druhá příčka. Na první West Ham ztrácí tři body.

„Mám z podpisu nové smlouvy obrovskou radost. Jde o potvrzení, že v United naplňuji očekávání a snažím se plnit povinnosti na sto procent. Samozřejmě to je také povzbuzení do další práce, do každého dalšího tréninku,“ řekl Kovář pro zastupující agentury Sport Invest.
 

Odchovanec Slovácka se tak v tomto ročníku dočkal další pocty. Tou první bylo to, že se v září dostal na soupisku hlavnímu týmu pro Evropskou ligu.
 


 

„Jsem za to strašně rád. Je vidět, že oceňují mou práci a že na sobě pracuji dobře. Budu nadále dělat maximum, abych se do brány někdy v budoucnu dostal. Vůbec jsem nominaci nečekal. Jsem moc rád, že jsem součástí Evropské ligy, což je pro mě další zpestření, že mohu být u takhle velkých zápasů osobně,“ dodal Kovář.

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 01:30

   Rychlá kola (2)

   01:30

   Caro North - Expedition Antarctica

   02:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program