preventivní opatření

COVID-19 ohrozil další UFC galavečery! Vláda prodloužila zákaz

Dana White
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
3.4. 2020 14:28
Téma:
UFC

Kalifornská vláda přijala další preventivní opatření v boji s probíhající pandemií. Kvůli koronaviru prodloužila svůj zákaz konání galavečerů bojových sportů. Nová vyhláška představuje další překážku v plánech UFC.

Státní atletická komise ve státu Kalifornie byla první z hlavních orgánů, kdo v USA zakázal turnaje bojových sportů. Kvůli zhoršující se světové situaci prodloužila 2. dubna platnost opatření z 12. března až dokonce května. Opatření se dotknou jak UFC, tak konkurenční organizace BELLATOR.
 

Rozumné opatření, s ohledem na bezpečnost občanů a jednotlivých zápasníků, kazí plány prezidenta nejprestižnější MMA organizace světa Dany Whitea. Ten se zařekl, že po třech zrušených galavečer hodlá uspořádat dubnové UFC 249 a i následující turnaje. V květnu se mělo v kalifornském městě San Diego konat UFC Fight Night 175.

Prezident UFC tak buďto zruší plánovaný galavečer, kde měl být vrcholem večera duel lehkých vah Dustin Poirier (25-6-1NC) vs. Dan Hooker (20-8), anebo pro něj najde novou lokaci. Ostatně v tom už je zběhlý, neboť poslední dny domácí karantény tráví hledáním nového místa pro UFC 249. 

I přes krizové opatření White neustupuje a jako poslední mohykán hodlá svým fanouškům doručit sportovní podívanou. Tvrdí, že lidé zavření doma potřebují zábavu a hodlá jim ji dodat v podobě MMA. Nicméně současná situace mu staví jednu překážku za druhou. Naplánované má dva turnaje v dubnu a tři v květnu.

V médiích probíhá zpráva, že pro turnaje, které budou muset být přesunuty, se nabízí jako nové útočiště Florida. Ale i kdyby se podařilo galavečery přemístit, budou mít zápasníci žijící mimo USA problém se na místo konání dostavit. Ostatně to se přihodilo šampionovi Chabibovi Nurmagomedovi. Avšak kdo ví, jaká esa vytáhne nejmocnější muž v MMA ze svého širokého rukávu.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • Běhej lesy - Slavkovský les

   18:40 18:55
   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   22:00

   Házená: Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

Celý program