nova sport ruská mašina

Další třicítka pokořena! Ovečkin po boku nesmrtelných hvězd NHL

Zdroj: TV Nova

Nejlepší hokejová soutěž světa - zámořská NHL - má nového rekordmana. Stal se jím Rus Alexandr Ovečkin. Podařilo se mu vstřelit třicet gólů v jedné sezoně, a to hned jedenáctkrát po sobě! Tím vyrovnal skóre s legendárním Waynem Gretzkym a Mikem Gartnerem.

Před brankou vložil hokejku do střely obránce Alznera tak šikovně, že puk skončil za zády gólmana Flyers Masona. Tímhle gólem se Ovečkin zapsal do historie. Byla to totiž jeho letošní třicátá trefa a od prvního utkání v NHL se pod tuhle hranici v jedné sezoně ještě nedostal.


„Je to úctyhodný výkon, ale u Ovečkina mě to zase až tolik nepřekvapuje, protože to je ryzí střelec. Řekl bych vůbec jeden z nejlepších, ne-li nejlepší v současné NHL,“ okomentoval Ovečkinovo počínání Štěpán Sokol, hokejový komentátor NOVA Sport.


Ruský útočník se zařadil po bok největších hvězd zámořské hokejové soutěže. Legendární Wayne Gretzky a Mike Gartner stejný kousek předvedli v letech 1979 až 1990. Společně s Ovečkinem jsou jedinými třemi hokejisty, kterým se něco takového povedlo. Daleko k tomu neměl ani Jaromír Jágr, jenže tomu hned v první sezoně ke třicítce chyběly pouhé tři zásahy.

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media Alexandr Ovečkin


„Jen dělám to, co dělat mám. Nebyl to pěkný gól, ale pro nás to byla důležitá branka a to beru,“ má jasno rodák z Moskvy, který zůstává dál skromný. A zřejmě zbytečně.


Nedávno se stal nejlepším ruským střelcem v NHL, a to je mu teprve třicet. Dohromady nasbíral v zámořské soutěži už 505 gólů. Je jedním z nejčastěji střílejících hráčů, vystřelil celkem 4 078 střel a jeho úspěšnost je více než slušná. V síti totiž skončí každá jeho osmá střela.


TAKÉ ČTĚTE:


„V jednu chvíli už se spekulovalo o tom, že má ty nejlepší léta za sebou, ale teď několik sezon po sobě zase ukazuje, že je to mašina na góly,“ dodává Štěpán Sokol.


Na legendárního Gretzkého 894 branek mu chybí dost, pokud by ale u hokeje zůstal stejně dlouho jako třeba nestárnoucí Jaromír Jágr, může pomýšlet i na překonání tohoto rekordu.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:55 13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program