Aktualizováno 12.8. 2016 08:16
debl nikdo neví, co se stalo

Další tenisový postup: Štěpánek a Hradecká ani nemuseli hrát!

Barbora Strýcová a Radek Štěpánek
Zdroj: facebook
Barbora Strýcová a Radek Štěpánek

Český tenisový pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek bez boje prošel do čtvrtfinále smíšené čtyřhry na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Španělé Garbiňe Muguruzaová a Rafael Nadal k utkání 1. kola nenastoupili.

O postup do semifinále si česká dvojice zahraje s vítězem zápasu mezi Poláky Agnieszkou Radwaňskou s Lukaszem Kubotem a rumunským párem Irina Beguová, Horia Tecau.


Proč třetí nasazený pár ze soutěže mixů odstoupil, zatím není jasné, pravděpodobně to však bude kvůli velkému hernímu vytížení Nadala. Bývalá světová jednička, která se v Riu vrátila na kurtu po zranění, ve čtvrtek nejprve postoupila ve dvouhře a následně po boku Marca Lópeze i ve čtyřhře. Nadal se tak zřejmě rozhodl šetřit síly a smíšenou čtyřhru obětovat. 

Jeho spoluhráčka Muguruzaová v Brazílii neměla příliš dobrou formu. Nečekaně prohrála už v osmifinále singlu dvakrát 1:6 s Portoričankou Mónicou Puigovou, která následně postoupila do semifinále, v němž změří síly s českou jedničkou Petrou Kvitovou. V ženské čtyřhře Muguruzaová ve čtvrtek prohrála čtvrtfinále.

čtk TN.cz