Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

box souboj gigantů

Ring volný: Kdo je Deontay Wilder a proč by se měl Joshua bát?

Deontay Wilder a Anthony Joshua
Zdroj: Profimedia
Deontay Wilder a Anthony Joshua

Anthony Joshua má před sebou další výzvu. Když sundal k zemi Vladimira Klička a nepřišel si na něj ani Joseph Parker, přichází na řadu výzva jménem Deontay Wilder. Tady pokud Američan kývne a promotéři připraví další balík peněz.

Kdo ale je Deontay Wilder a proč o něm Evropa neví, když už nasbíral 39 vítězství K.O. ve čtyřiceti duelech? Říkají mu Bronzový Bomber a v boxerském profiringu úřaduje už od roku 2008. Do posledního kola s ním vydržel jen Bermane Stiverne.


Jenže v Evropě byl Wilder jen jedinkrát, a to v roce 2013 v Sheffieldu, aby dělal kompars Amiru Khanovi. Pokud se má na starý kontinent vrátit, zřejmě to už bude za jiných okolností.
Své říká i sám Joshua. „Nepotřebuju jezdit do Ameriky. Zůstaneme tady a Deontay přijede. Můžeme se potkat ve Wembley,“ sdělil.

Anthony Joshua se svým dalším pásem
Zdroj: Twitter Anthony Joshua se svým dalším pásem

Důvod je prostý. Zájem o box je v posledních dvou dekádách hlavně v Evropě. Vždyť na Wildera přišlo za poslední tři roky jen 42 tisíc diváků. Šou v arénách v Brooklynu nebo domovské Alabamě přilákaly jen 10 nebo 12tisícové návštěvy.


Naopak Joshuovy večery, organizované ve fotbalových arénách, mají vždy úžasnou atmosféru. Na jeho souboj s Vladimirem Kličkem přišlo do Wembley 90 tisíc lidí, duely s Takamem a Parkerem v Cardiffu vidělo 75 tisíc fanoušků boxu. O místě konání je tedy zřejmě rozhodnuto. A Deontay Wilder by asi měl říct ANO.

Deontay Wilder právě poslal k zemi Ortize
Zdroj: Profimedia Deontay Wilder právě poslal k zemi Ortize

Navíc se i díky jeho pojetí boxu dá čekat trochu jiná přestřelka pěstí. Wilder drží jen pás organizace WBC a jako světová dvojka bude chtít Joshuu sesadit z trůnu. A svět tuší, že na to má. Třeba i proto, že Joshua se proti Parkerovi zrovna nevytáhl a působil dost zbaběle.

 


A ještě jeden fakt, proč by se měl Joshua mít na pozoru. Wilder má trochu jiné proporce než malý Joseph Parker. Deontay měří 201 centimetrů a rozpětí paží má 211 cm, dosáhne tedy o 9 centimetrů dál, než Parker. Anthiny Joshua je o 3 centimetry menší než Wilder, a rozpětí má 208. Půjde tedy o dost vyrovnaný duel.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 01:30

   Ambassador’s 2019

   01:30

   Major League Soccer Highlights (19)

   02:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   UFC Now (17)

   01:50

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

Celý Program