Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

box souboj gigantů

Ring volný: Kdo je Deontay Wilder a proč by se měl Joshua bát?

Deontay Wilder a Anthony Joshua
Zdroj: Profimedia
Deontay Wilder a Anthony Joshua

Anthony Joshua má před sebou další výzvu. Když sundal k zemi Vladimira Klička a nepřišel si na něj ani Joseph Parker, přichází na řadu výzva jménem Deontay Wilder. Tady pokud Američan kývne a promotéři připraví další balík peněz.

Kdo ale je Deontay Wilder a proč o něm Evropa neví, když už nasbíral 39 vítězství K.O. ve čtyřiceti duelech? Říkají mu Bronzový Bomber a v boxerském profiringu úřaduje už od roku 2008. Do posledního kola s ním vydržel jen Bermane Stiverne.


Jenže v Evropě byl Wilder jen jedinkrát, a to v roce 2013 v Sheffieldu, aby dělal kompars Amiru Khanovi. Pokud se má na starý kontinent vrátit, zřejmě to už bude za jiných okolností.
Své říká i sám Joshua. „Nepotřebuju jezdit do Ameriky. Zůstaneme tady a Deontay přijede. Můžeme se potkat ve Wembley,“ sdělil.

Anthony Joshua se svým dalším pásem
Zdroj: Twitter Anthony Joshua se svým dalším pásem

Důvod je prostý. Zájem o box je v posledních dvou dekádách hlavně v Evropě. Vždyť na Wildera přišlo za poslední tři roky jen 42 tisíc diváků. Šou v arénách v Brooklynu nebo domovské Alabamě přilákaly jen 10 nebo 12tisícové návštěvy.


Naopak Joshuovy večery, organizované ve fotbalových arénách, mají vždy úžasnou atmosféru. Na jeho souboj s Vladimirem Kličkem přišlo do Wembley 90 tisíc lidí, duely s Takamem a Parkerem v Cardiffu vidělo 75 tisíc fanoušků boxu. O místě konání je tedy zřejmě rozhodnuto. A Deontay Wilder by asi měl říct ANO.

Deontay Wilder právě poslal k zemi Ortize
Zdroj: Profimedia Deontay Wilder právě poslal k zemi Ortize

Navíc se i díky jeho pojetí boxu dá čekat trochu jiná přestřelka pěstí. Wilder drží jen pás organizace WBC a jako světová dvojka bude chtít Joshuu sesadit z trůnu. A svět tuší, že na to má. Třeba i proto, že Joshua se proti Parkerovi zrovna nevytáhl a působil dost zbaběle.

 


A ještě jeden fakt, proč by se měl Joshua mít na pozoru. Wilder má trochu jiné proporce než malý Joseph Parker. Deontay měří 201 centimetrů a rozpětí paží má 211 cm, dosáhne tedy o 9 centimetrů dál, než Parker. Anthiny Joshua je o 3 centimetry menší než Wilder, a rozpětí má 208. Půjde tedy o dost vyrovnaný duel.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

Celý Program