Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

UFC

Další sok pro Chabiba: Šílený Tony má 12 výher v řadě, soupeře koupe v krvi

Chabib a Tony Ferguson
Zdroj: Profimedia
Chabib Nurmagomedov a Tony Ferguson se musí utkat

Chabib Nurmagomedov má za sebou 28. výhru v kariéře, stále nenašel přemožitele. Po jeho triumfu nad Dustinem Poirierem se hned začalo mluvit o tom, kdo bude jeho dalším soupeřem. A je jasné, že kandidát je jen jeden – Tony Ferguson.

Tony Ferguson čeká na zápas s Chabibem už několik let, během té doby nasbíral v UFC 12 vítězství v řadě. To je číslo, kterým se nemůže pochlubit ani většina šampionů napříč všemi vahami. Zápas Fergusona s Nurmagomedovem byl domluven už čtyřikrát, ale ani jednou k němu nedošlo. Vždy se někdo zranil, nebo měl zdravotní komplikace, které souboji zabránily. Teď už se ale uskutečnit musí. Žádný jiný zápas v lehké váze nemá pro šampiona z Dagestánu smysl.

 

Chabib své soupeře poráží jako na běžícím pásu, ještě nikdo nenašel recept na jeho nadpozemský wrestling. A právě tady vstupuje na scénu 35letý Tony Ferguson. Americký zápasník s mexickými kořeny přemohl během své kariéry už 25 soupeřů a jen třikrát odcházel jako poražený. Navíc jeho styl by nemusel Chabibovi vůbec sedět. Ferguson totiž jako jeden z mála zápasníků rád bojuje na zemi ze zad, což je pozice, do které Nurmagomedov své soupeře často dostává. (Jak v takových situacích Ferguson dokáže útočit, se podívejte v jeho sestřihu v čase 0:28 na videu níže.)

Podívejte se na nejlepší momenty kariéry Tonyho Fergusona:

 

Jen od svého vstupu do UFC, kam se dostal díky výhře v reality show Ultimate Fighter, nasbíral rekord 15-1. Ferguson je pro většinu zápasníků, stejně jako Chabib, velmi obávaným soupeřem, kterému se snaží vyhnout. Ve svém arsenalu má jak knockoutovou sílu, schopnost uškrtit, nebo upáčit soupeře, ale také nekonečnou fyzičku, díky které své protivníky zasypává nekonečnou sérií rán od začátku do konce zápasu. Ferguson je mezi fanoušky velmi populární, protože jeho styl je hodně atraktivní a soupeři se většinou po zápase koupou v krvi. Během posledního roku však měl i nějaké psychické problémy.

 

 

Na svém kontě má Tony Ferguson 12 knockoutů, 8 submisí a jen 5x museli o jeho výhře rozhodovat bodoví rozhodčí. Nikdy nebyl knockoutován, jeho tři porážky jsou jedna submise a dvakrát nepřesvědčil rozhodčí. Nutno podotknout, že všechny jeho neúspěchy jsou už staršího data.

 

Ferguson nasbíral na začátku své kariéry čtyři výhry, pak poprvé prohrál s Karenem Darabedyanem (únor 2009). Vzápětí přidal další tři výhry, aby vylepšil svou bilanci na 7-1. Druhým soupeřem nad jeho síly byl Jamie Toney, který Fergusona uškrtil na „triangle choke“ v říjnu stejného roku. Po druhé prohře Ferguson opět přidal šest výher, než narazil na Michaela Johnsona v UFC v březnu 2012. Od té doby nastoupil do klece UFC ještě dvanáctkrát a pokaždé odcházel jako vítěz.

 

 

"UFC rozhodne. Myslím, že ano, že si to zaslouží. Je další v řadě, bude to dobrý zápas,“ reagoval na otázky ohledně Tonyho Fergusona Chabib Nurmagomedov po svém triumfu nad Poirierem. Vylepší Chabib svou bilanci na 29-0, nebo bude Ferguson tím, kdo neporazitelnost Orla z Dagestánu ukončí?

Anketa

Kdo vyhraje zápas Chabib vs. Ferguson?

Hlasovalo 563 lidí.

 

Podívejte se na sestřih toho nejlepšího ze zápasu Chabib vs. Poirier: 

Štěpán Hrubý TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program