Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Nová jednička

Machovský jde do Sparty. Další dvě posily ze zámoří jsou v jednání

Matěj Machovský
Zdroj: Profimedia
Matěj Machovský

Hokejová Sparta ulovila další zvučnou posilu. Po německém trenérovi Uwe Kruppovi přichází ze zámoří český gólman Matěj Machovský. Ten uplynulou sezonu strávil v organizaci Detroit Red Wings, ale chytal pouze na farmách v AHL a ECHL. Machovský však před odchodem do Ameriky působil v Plzni, kde byl jasnou jedničkou a na mistrovství světa 2016 plnil roli spolehlivé trojky.

Sparta s Machovským podepsala smlouvu na tři roky. Po odchodu Fina Aittokallia by se měl stát jasnou jedničkou. "Já mám Spartu zakořeněnou už odmala v hlavě. Strejda hrával fotbal za Spartu, takže když jsem byl malý, tak jsem byl u tety v Praze na prázdniny. I proto má pro mě Sparta hodnotu. Když v Česku řeknete, že hrajete ve Spartě, tak už to něco znamená. Když někam přijede Sparta, tak je hned narvaný stadion. Je to prestižní," uvedl Machovský pro klubový web.

 

 

Čtyřiadvacetiletý brankář by ale neměl být jedinou českou posilou ze zámoří. Sparta do svých řad láká své dva odchovance – obránce Jana Košťálka a útočníka Daniela Přibyla. "U Honzy Košťálka to vypadá velmi dobře a věřím, že jednání budou brzy dotažena k podpisu kontraktu. Danu Přibylovi jsme nabídli dvouletý kontrakt a čekáme, jak se rozhodne. Pevně věřím, že oba tito sparťané budou brzy opět součástí našeho mužstva," uvedl Michal Broš, generální manažer Sparty.

 

Jan Košťálek je třiadvacetiletý zadák, který působil na farmě Winnipegu v Manitobě, kde strávil poslední tři sezony. Zahrál si na dvou mistrovstvích světa do 20 let a na dvou do 18 let. Daniel Přibyl je podstatně zajímavější jméno. Ten sice uplynulou sezonu vynechal kvůli zranění kolene, v té předchozí ale hrál na farmě Calgary ve Stocktonu. Tam odešel právě ze Sparty jakožto nejproduktivnější hráč tehdejšího týmu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:35 13:10

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   13:10

   Běhej lesy – Karlštejn

   13:25

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   15:10

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

   15:20

   Fotbal: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   17:10

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 12:45 13:00

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Premier League Darts 2019

   17:25

   UFC Main Event (3)

   18:10

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   19:15

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

Celý Program