Publikováno 21. 6. 2018
Hokej Hrával v NHL

Další skvělá posila pro Brno: Přichází někdejší tahoun Coyotes!

Peter Mueller
Zdroj: Profimedia
Peter Mueller

Brněnská Kometa chce získat zlatý extraligový hattrick. Kádr úřadujícího mistra se ale během léta dost promění. Některé opory už mužstvo opustily, ale nahrazují je zatím zvučné posily. Po Lukášovi Kašparovi přichází Američan Peter Mueller, který odehrál skoro 300 zápasů v NHL a svého času byl tahounem Phoenixu Coyotes.

V roce 2006 byl Peter Mueller draftován jako celkově osmý. Ve své premiérové sezoně za Phoenix zaznamenal 54 bodů za 81 zápasů a po ligové sezoně si zahrál na mistrovství světa. Pak jeho bodové zisky v nejslavnější hokejové soutěži světa klesaly. V následující sezoně jich získal 36, pak jen 17. V NHL za 297 zápasů nastřílel rodák z Bloomingtonu 63 gólů a na 97 jich přihrál.

 

Do Brna přichází bývalý útočník Colorada, Floridy či Klotenu z rakouského Salcburku. "Svůj přesun do Brna vnímám jako obrovskou příležitost. Kometa vyhrála mistrovský titul dvakrát za sebou ve velké konkurenci ostatních kvalitních týmů. Těším se na novou příležitost, chtěl bych pomoci klubu posunout se dál. To platí i pro mne samotného," uvedl Mueller pro klubový web. 

 

 

A proč kývl nabídce Komety? "Zaujaly mě úspěchy, které Kometa v posledních letech získala. Brno zároveň hraje Liga mistrů, která znamená skvělou možnost porovnat se s evropskou špičkou. Měl jsem i nějaké další nabídky, ale postupně jsem se jimi přestal zabývat. Chtěl jsem hrát kvalitní soutěž a důležité je pro mě i to, jak se bude v novém působišti cítit moje rodina. Ve finále jsem řešil už jen Kometu," vysvětlil mistr světa do 18 let.

lju TN.cz