Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video odhalení

Další skandál? Cyklisté měli mít motorky i na slavných závodech!

Zdroj: dalsi sporty, cyklistika, motorek, podvod

Sotva utichly odezvy po skandálu, který na cyklokrosovém mistrovství světa způsobila belgická závodnice Femke van den Driesscheová a na světě je další! Dvojice reportérů díky své vlastní iniciativě zjistili, že motorky měli v kolech i cyklisté na slavných závodech - na klasice Strade Bianche a Coppi e Bartali.

Pomalu to vypadá, že vylepšení kol o motorky je možná daleko větší hrozbou, než doping. Šokující informace odhalili Thierry Vildary z francouzské televizní stanice Stade 2 a Marco Bonarrigo z italského listu Corriere della Sera.


Závody Strade Bianche a Coppi e Bartali sledovali z doprovodných motorek a k dispozici měli speciální termovize, díky kterým odhalili něco, co mělo být utajeno. U sedmi kol totiž zjistili rozdílné zahřívání rámů v podezřelých místech.A co na to experti? Ti reportérům potvrdili, že rozdílná teplota nemohla vzniknout ničím jiným, než že byl uvnitř kola skrytý motor. Kteří cyklisté ale na známých závodech podváděli, ale zatím není známo. Konkrétní jména zatím nepadla.Už to tedy vypadá, že světovou cyklistu semele další velký skandál. O ten předchozí se v únoru postarala belgická cyklokrosařka Femke van den Driesscheová. Té během mistrovství světa našli komisaři při kontrole bicyklu ukrytý elektromotor. Zdrcená závodnice se hájila, že měla kolo půjčené. Nic platné ji to ale nebylo a místo tahanic se rozhodla předčasně ukončit kariéru.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

 • Nova Sport 2

  • 16:20 16:50

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program