Publikováno 6. 1. 2017
tenis turnaj v číně

Další skalp z TOP 10! Siniaková vyřadila Kontaovou a je ve finále

Katerina Siniakova

Kateřina Siniaková je rozjetá jako parní válec! Poté, co na turnaji v čínském Šen-čenu vyřadila světovou čtyřku Rumunku Simonu Halepovou, v semifinále ji nezastavila ani desátá hráčka světa Johanna Kontaová.

Dvaapadesátá hráčka světa v dnešním semifinále zdolala světovou desítku a třetí nasazenou Britku Johannu Kontaovou 1:6, 6:4 a 6:4.

Soupeřkou české tenistky v sobotním duelu bude buď Američanka Alison Riskeová, nebo Italka Camila Giorgiová.

S Kontaovou jasně prohrála první set, v kterém hodně chybovala a soupeřka dominovala. Rodačka z Hradce Králové se ale chytla po brejku zkraje druhé sady. Výhodu udržela až do konce setu a vynutila si rozhodující dějství.

Ve třetím setu Siniaková prohrávala 2:4, když v šesté hře ztratila servis, přestože vedla už 40:0. Zbylé čtyři hry ale získala. Hned první mečbol proměnila po hodině a 43 minutách esem.

Siniaková porazila v Šen-čenu už druhou hráčku Top Ten. Ve druhém kole překvapila světovou čtyřku Simonu Halepovou z Rumunska. V novém vydání žebříčku WTA se posune minimálně o devět míst a bude nejvýš v dosavadní kariéře.