Otava redakční fotka
Marek Otava
Aktualizováno 23:33
2.2. 2021 21:18

V Německém poháru se odehrála další senzace. Tentokrát ji má na svědomí až tým ze čtvrté nejvyšší soutěže RW Essen, jenž vyřadil v prodloužení slavný Bayer Leverkusen a postoupil do čtvrtfinále. Dál jde i druholigový kat Bayernu Kiel, který po penaltách přešel přes Darmstadt. Postup slaví také Brémy a Dortmund.

Leverkusen nastoupil do utkání i českým útočníkem Patrikem Schickem, který měl v prvním poločase jednu velkou šanci, jenže stejně jako zbytek celého týmu se trápil v koncovce.

25letý fotbalista tak za Bayer odehrál pouze poločas a pak sledoval trápení svého týmu pouze z lavičky. Leverkusen totiž zápas proti čtvrtiligovému Essenu dovedl až do prodloužení.

Tam se sice aktuálně pátý tým Bundesligy prosadil, jenže jeho soupeř, který hraje v Německu regionální soutěž, mu dal v závěru hned dva góly a postupuje do čtvrtfinále DFB Pokalu.

V krasojízdě pak pokračuje i druholigový Kiel, který po postupu přes slavný Bayern Mnichov, dokázal vyřadit v pokutových kopech i Darmstadt. Stejně jako Essen tak slaví účast v nejlepší osmičce Německého poháru.

Ve večerních zápasech pak uspěly favorizované Brémy s českou dvojicí Pavlenka - Gebre Selassie, které přešly přes druholigový Furth.

Blízko postupu byl i Dortmund, ten v poslední minutě vedl nad Paderbornem 2:1. Jenže po pokutovém kopu v závěru to bylo 2:2 a hrálo se prodloužení.

Borussia nakonec ale dramatický zápas zvládla, když se v prodloužení trefil Erling Haaland a rozhodl o postupu Dortmundu.

Další zápasy DFB Pokalu můžete sledovat už ve středu. Na Nova Sport 1 a Voyo vysíláme od 18:30 duel Wolfsburgu proti Schalke, ve 20:45 je pak na programu utkání Stuttgart - Borussia Mönchengladbach.