kdo bude zápasit?

Další rána pro UFC! Šampioni se odhlašují z plánovaných galavečerů

UFC šampion pérové váhy Alexander Volkanovski
Zdroj: Profimedia
UFC šampion pérové váhy Alexander Volkanovski
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 2. 4. 2020
Téma:
UFC

Ačkoli prezident UFC prohlašuje, že nehodlá před hrozbou koronaviru couvat, vypadá to, že probíhající pandemie ovlivnila nejprestižnější MMA organizaci na dlouhou dobu. Z galavečeru se odhlašuje jeden šampion za druhým.

Po třech zrušených galavečerech UFC hodlá uspořádat 18. dubna UFC 249. Vypadalo to, že Dana White zvládne překonat všechny překážky, až dokud mu nezasadil zvedák přímo na bradu neporažený šampion Chabib Nurmagomedov. Ten kvůli karanténě odstoupil z duelu s Tonym Fergusonem.

 

Jak bude probíhat UFC 249 je velkou neznámou, nicméně i červnové UFC 251 v Austrálii se kvůli koronaviru pořádně otřáslo. Kvůli nejisté situaci odvolal šampion pérové váhy (do 66 kg) Alexander Volkanovski (21-1) odvetný duel s Maxem Hollowayem (21-5). Australan nehodlá riskovat vydobytý pás v zápase, na který se nemůže plnohodnotně připravit.

„Jsem ve zvláštní situaci. Jsem v karanténě a nejsem schopný řádně trénovat. Nejsme schopní cestovat, takže jak se ten galavečer může uskutečnit? Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Navíc se zotavuju ze zlomené ruky. Překonat zranění a snažit se trénovat, byť to úplně nejde, není dobré. Myslím, že se galavečer v Perthu neuskuteční. A pokud jo, nedávám moc velké šance, že bych se na kartě objevil,“ řekl Volkanovski pro ESPN.

Volkanovski se s Hollowayem střetl v prosinci 2019 na UFC 245. Zápas se protáhl na plných pět kol, po kterých vzešel nový šampion. Oba ihned souhlasili s odvetou, ale na tu si teď Max bude muset chvíli počkat.K Volkanovskému se přidala úřadující šampionka muší váhy (do 56 kg) Valentina Ševčenková (19-3). Ta 31. března oznámila zrušení svého duelu s Joanne Calderwoodovou (14-4). „Domluvili jsme se, že zápas odložíme. Ne kvůli současné situaci, ale kvůli ní,“ přiznala vyzyvatelka. Podle dostupných informací Valentina zrušila zápas kvůli poranění nohy.

Dobrá zpráva pro UFC je, že hvězdy květnového galavečeru s pořadovým číslem 250 nehodlají ustoupit a naopak doufají, že organizace zápasy nezruší. Henry Cejudo (15-2) je připraven bránit pás bantamové váhy proti Josému Aldovi (28-6).
 

Stejně tak Amanda "Lvice" Nunes (19-3) bude obhajovat titul pérové váhy (do 66kg) proti Felicii Spenserové (8-1). Tedy jen v případě, že se galavečer přesune na Floridu, kde obě bojovnice bydlí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
  • Nova Sport 1

    • MotoGP - VC Katalánska (trénink MotoGP)

      09:55 10:55
      10:55

      MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto2)

      11:40

      Závod Zbraslav - Jíloviště

      11:55

      Off-road Maraton (2)

      12:15

      MČR v Gran Turismo Sport (4)

      12:25

      MČR v Gran Turismo Sport (5)

  • Nova Sport 2

    • NHL: Dallas Stars - Tampa Bay Lightning

      09:00 10:45
      10:45

      UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

      11:35

      Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

      12:00

      UFC Reloaded (63)

      12:40

      Magazín NBA Action (32)

      13:05

      NBA: Boston Celtics - Miami Heat

Celý program