Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.1. 2017 14:31
Tragédie Náhlá smrt

Další rána pro slovenský hokej! Nečekaně zemřel trenér Trenčína

Jan Kobezda
Zdroj: Dukla Trenčín

Slovenský hokej zažívá v poslední době smutné období. Na začátku listopadu nečekaně zemřel bývalý hokejista z NHL Marek Svatoš (34), který se měl kvůli psychickým problémům předávkovat. Další rána přišla dnes, kdy navždy odešel trenér a manažer Trenčína Ján Kobezda, bylo mu teprve 41 let.

Ján Kobezda pochází z dubnické kolonie skvělých hokejistů. A jakoby na hráče Dubnice, působících zde v devadesátých letech, byla uvalena nějaká kletba. Pavol Demitra zemřel při letecké nehodě v ruské Jaroslavli, Michal Mravík zemřel v roce 2008 při autonehodě, Marcel Hanzal zase v opilosti zabil při řízení auta svého spoluhráče Štefana Blaha - to bylo v roce 2006.

 


Teprve jednačtyřicetiletý Kobezda zemřel na infarkt, bylo mu teprve 41 let. "Ano, bohužel to je pravda. Jsem v šoku, s Jankem jsme se znali dlouhé roky, s jeho otcem jsem dokonce hrával. Nemohu tomu uvěřit," řekl pro Nový Čas funkcionář Trenčína Viliam Ružička. Právě v trenčínské Dukle Kobezda trénoval a působil tam i jako manažer.

 


Neštěstí se stalo po tréninku před zápasem s Košicemi. "Bylo mu nevolno, odjel do nemocnice a tam dostal infarkt. Mužstvo, které odcestovalo na zápas, jsme nechali vrátit zpátky. Zápas dnes neodehrajeme," dodal Ružička.

 

Bývalý obránce strávil tři roky jako hráč na Islandu a získal i tamní občanství. Zahrál si v nižších zámořských soutěží, ale také slovenskou a českou extraligu. V naší nejvyšší soutěži oblékal dres Vítkovic. Jako trenér vedl reprezentaci Islandu do 20 let a Duklu Trenčín.

 

lju TN.cz