Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2019 17:33
zoufalost překvapí to ještě?

Další malér hokejových Pardubic: Trenér gólmanů boural opilý!

Adam Svoboda
Zdroj: Profimedia
Adam Svoboda

Hokejové Pardubice pomalu ale jistě ztrácí přízeň publika. Po sérii proher, kokainové aféře, pádu na poslední místo tabulky a podivných změnách v realizačním týmu přišla další facka. Trenér brankářů Adam Svoboda údajně boural s alkoholem v krvi.

Se zprávou přišel web deníku Blesk. Bývalému brankáři Pardubic, pražské Slavie, Plzně či Hradce Králové měli po bouračce naměřit 1,7 promile.

Podle zdroje měl Svoboda vjet do protisměru a srazit se s protijedoucím autem. Stejně jako řidič druhého vozu skončil v nemocnici.

"Vedení klubu s okamžitou platností odvolalo Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů A týmu. Adam Svoboda v pondělí 14. ledna 2019 informoval vedení klubu, že byl v sobotu účastníkem dopravní nehody a že svou situaci řeší se svým právním zástupcem. Klub ji ze své pozice považuje za osobní záležitost Adama Svobody a o jeho nástupci v realizačním týmu intenzivně jedná," vydal pardubický klub prohlášení.

Svoboda působil v klubu jako trenér brankářů, naposledy chytal v sezoně 2016/17 kazašském Atyrau. 

Pro členy pardubického hokejového klubu to není první prohřešek, týkající se zakázaných látek či alkoholu nebo dopravních nehod. Před třemi lety boural pod vlivem alkoholu klubový lékař Jan Vaňáč. 

Loni dopravní policie zastavila na silnici obránce a bývalého reprezentanta Petra Čáslavu a odhalila v krvi kokain. Porušením životosprávy přišel an pár týdnů o místo v kabině i další zadák Marek Trončinský.

V roce 2008 způsobil tragickou nehodu současný trenér Pardubic Ladislav Lubina. Obětí střetu s jeho vozem byl otec fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence. Lubina od nehody utekl, následně stanul u soudu, ale vyvázl jen s podmínkou.

 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 02:30 03:15

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program