Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

přestup přichází náhradník

Další posila za miliony: Sparta vyfoukla Plzni Jiráčka!

Petr Jiráček
Zdroj: Mediafax

Fotbalová Sparta hlásí další posilu, a ne ledajakou. Z německého Hamburku přetáhla záložníka Petra Jiráčka, který v minulosti býval oporou Viktorie Plzeň, ale v Německu jen leštil lavičku. Nová akvizice už v úterý bude na Letné trénovat.

Když dal Hamburk před dvěma týdny Petru Jiráčkovi svolení k odchodu, jeho agent Dalibor Lacina prohlásil: „Buď zůstane v Hamburku, nebo odejde do zahraničí, eventuálně jinam v Německu. Ale určitě se před koncem stávající smlouvy do Čech vracet nebude.“ Dnes však Jiráček absolvuje na Letné zdravotní prohlídku a potom podepíše s největším českým klubem čtyřletý kontrakt.
 

Sparta situaci kolem Jiráčka dlouhodobě monitorovala a přitlačila na pilu poté, co si minulý čtvrtek defenzivní záložník Lukáš Vácha v utkání Evropské ligy s Thunem (3:1) poranil koleno a musel v sobotu absolvovat operaci, po níž si už na podzim nezahraje.

Petr Jiráček
Zdroj: isifa.com


Jiráček měl v HSV smlouvu až do příštího léta, která mu garantovala roční příjem 33 milionů korun. Podle deníku Bild mu německý klub vyplatí odstupné ve výši 150 tisíc eur, tedy něco přes čtyři miliony korun.


Hráč, který by si chtěl vybojovat zpět místo v národním týmu, se k novému týmu připojí v úterý, kdy by měl absolvovat první trénink. Ve čtvrteční odvetě play off Evropské ligy v Thunu však ještě nastoupit nemůže, neboť není uveden na soupisce.


Kromě jeho výkonnosti a formy bude otázkou také způsob, jakým Jiráčka přijmou sparťanští fanoušci letenského klubu. Zejména těm radikálním se plzeňská minulost hráče příliš nezamlouvá.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program