je to na spadnutí

Další posila pro Slavii? Do Edenu by měl zamířit teplický Hora

Jakub Hora
Zdroj: Profimedia
Jakub Hora

Teplický ofenzivní univerzál Jakub Hora se možná nakonec dočká svého vysněného přestupu. Angažmá v Jablonci či Mladé Boleslavi nevyšlo, nicméně nyní má vedení severočeského klubu nabídku ze Slavie Praha a přesun jejich klíčového hráče je na spadnutí. Osmadvacetiletý hráč by měl v Edenu hostovat do konce sezony a kontrakt má obsahovat i případnou opci na přestup.

Hora nenastoupil už do nedělního utkání, ve kterém Teplice remizovaly s Karvinou 0:0 a severočeskému celku tak nyní patří poslední příčka ve Fortuna lize.

„Když po zápasu s Pískem přišla nabídka, viděli jsme to na něm. Viděl se na Nou Campu, San Siru. Ptal jsem se ho, jestli zápas s Karvinou zvládne. Viděl jsem, že není mentálně ani fyzicky připravený, proto jsem ho nenominoval,“ vysvětlil na pozápasové tiskové konferenci teplický trenér Stanislav Hejkal.

K situaci kolem klíčového hráče Teplic, který v minulé sezoně nastřílel v lize 11 gólů, se pro klubový web vyjádřil také sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

„Kuba je nastavený, že chce odejít, ale transfer musí být postavený tak, že bude výhodný pro všechny strany, tedy nejen pro hráče a Slavii, ale také pro nás. Nejsme v komfortní situaci, že bychom chtěli našeho klíčového hráče za každou cenu pustit. Na druhou stranu nebudeme v odchodu bránit někomu, kdo tady nechce hrát,“ popsal Vachoušek.

Osmadvacetiletý Hora ve Slavii působil už v sezoně 2010/11, v Teplicích hraje šestý rok. Hráč už od začátku léta jeví zájem ze severočeského celku odejít a posunout se dál v kariéře. Klub ho však nechce pustit lacino a z finančních důvodů selhaly námluvy s Jabloncem i Mladou Boleslaví, což teplický záložník nesl nelibě.

V současné chvíli se však jednání s pražskou Slavií blíží k dohodě. Hora by měl v pražském velkoklubu hostovat do konce sezony a pak na něj mohou Sešívaní uplatit opci na trvalý přestup.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: SC Magdeburg - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program