Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2019
velká škoda Trošku se to bortí

Další podivný konec sudího: Po Příhodovi odchází sám i Jílek!

Jan Jílek dává červenou Costovi
Zdroj: Profimedia
Jan Jílek dává červenou Costovi

Před pár dny oznámil nečekaný konec mezi prvoligovými rozhodčími arbitr Radek Příhoda. Důvodem byla špatná atmosféra v prostředí rozhodčích. A další sudí oznámil svůj konec nyní. Jan Jílek mluví o zklamání, i když příběh je to jiný.

Jan Jílek se profesi rozhodčího věnoval od roku 1995 a profesionálně začal řídit zápasy v roce 2004. Po patnácti sezónách má na kontě odpískaných 209 utkání v nejvyšší české lize.

Jenže tď trošku smutně končí. K odchodu ze scény se rozhodl sám. Komise rozhodčích mu totiž neumožnila školení sudích při komunikaci s videoarbitry. A tak i když je Jílek velmi zkušený, stále nemohl pískat hlavní šlágry ligy.

Situace zkušeného rozhodčího nakonec dospěla k závěru, že přeškolení by už bylo zbytečné. Důvodem je “vysoký věk“ Jílka, který podle nastavených pravidel musí skončit s profesionálním pískáním po dovršení 46 let.
 

Končící rozhodčí ještě dostal nabídku na zaučení se na pozici videorozhodčího, ale tuto nabídku nepřijal. Raději se bude věnovat své funkci předsedy Jihočeského krajského svazu. A mimo jiné také bude starostovat obci Jankov, kde žije téměř 400 obyvatel.

 

ram TN.cz