hrát se bude

Trable před prokletým zápasem: Zase bude liják, vydrží Teplicím hřiště?

V Teplicích se v sobotu hrát bude
Zdroj: profimedia.cz/koláž TN.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:

Zápas fotbalové ligy mezi Teplicemi a Libercem se napotřetí uskuteční. I když hrozí, že v sobotu má pršet, teplický trávník prošel během pauzy zaviněné pandemií koronaviru velkou obměnou, takže ani silná přeháňka nemá dohrávku 23. kola zhatit.

Prokletý duel. Utkání mezi dvěma severočeskými celky se mělo původně hrát 29. února. Kvůli kombinaci hustého sněžení a deště bylo odloženo na 11. března. Pak se ale opět kvůli silné průtrži mračen nehrálo.

 

Déšť hlásí předpověď i na sobotu, kdy je výkop v 18 hodin. Odložení už ale nehrozí. „Trávník je v bezvadném stavu. Usilovně se na něm poslední dva měsíce pracovalo, takže nehrozí, že by se zápas znovu odložil,“ řekl pro TN.cz manažer marketingu a PR teplického klubu Martin Kovařík. 

Ten také popsal, co se během dvouměsíční pauzy s trávníkem dělo. „Měli jsme tady specializovanou firmu. Provedli jsme hloubkové protkání trávníku, protože jsme měli špatné podloží, takže se na něj vjelo těžkou technikou, trávník se proděravěl, pak se dosel, pohnojil a momentálně je tak v super stavu. Je to i díky tomu vegetačnímu období, které je teď lepší, než v únoru či březnu,“ dodal Kovařík.


Oba týmy také úspěšně prošly druhými testy na koronavirus. "Páteční výsledky nevykázaly žádný pozitivní nález. Na zbývajících třicet profesionálních klubů čeká povinná druhá vlna testů o víkendu a brzy po něm tak, aby mohli hráči i další členové týmu vstoupit do znovu rozjeté sezóny s čistým štítem," stojí v prohlášení Ligové fotbalové asociace.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program