Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

velký comeback přestup last minute

Přišel Rosický, Matějovský se pakuje. Vrací se do Boleslavi!

Marek Matějovský
Zdroj: ČTK
Marek Matějovský

V české fotbalové lize došlo k dalšímu velkému comebacku. Do Mladé Boleslavi se po osmi letech vrací zkušený záložník Marek Matějovský. Bývalý reprezentant se zkušenostmi z anglické Premier League přichází do středočeského klubu na roční hostování z pražské Sparty.

"Byli bychom šťastní, kdyby se do boleslavského dresu po letech zase vrátil Marek Matějovský. Pro Boleslav je něco jako Tomáš Rosický pro Spartu, klubová ikona, legenda, chtěli bychom ho uvítat zpátky," potvrdil ve středu pro aktuálně.cz šéf boleslavského klubu Josef Dufek.Středočeši měli poslední možnost, jak kádr ještě posílit. Přestupní okno pro českou nejvyšší soutěž se totiž uzavírá právě dnes. A Boleslav byla úspěšná! Matějovský se sice nestane jejím kmenovým hráčem, ale ze Sparty přichází na roční hostování.

Marek Matějovský
Zdroj: ČTK Marek Matějovský


Návrat Matějovského do míst, kde s fotbalem začínal se jeví jako reálný i logický. Čtyřiatřicetiletý špílmachr sice patřil ve Spartě po svém příchodu z anglického Readingu k největším oporám, na Letné slavil ligový titul a týmu pomohl do čtvrtfinále Evropské ligy, ale v posledních měsících už neměl tak silnou pozici.Hrál spíš sporadicky a už tak složitou situaci mu ještě rapidně ztížil velký návrat klubové ikony Tomáše Rosického. S jeho příchodem se dal odchod patnáctinásobného reprezentanta vlastně i tak trochu očekávat.

Marek Matějovský
Zdroj: ČTK Marek Matějovský


V ambiciózní Boleslavi by se mohl vrátit zpátky mezi největší ligové hvězdy. V klubu to dobře zná, v mládežnických týmech Boleslavi působil kreativní záložník od třinácti a s roční pauzou v Jablonci působil ve středočeském klubu až do šestadvaceti. Nejen klubový boss Dufek, ale i fanoušci budou na Matějovského nesporné fotbalové schopnosti a zkušenosti spoléhat.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program