šampionát v ohrožení

Bude MS v hokeji zrušeno? IIHF to popírá, ve Švýcarsku zastavili soutěže

Česká reprezentace možná nepojede na MS do Švýcarska
Zdroj: Profimedia
Český tým možná přijde o světový šampionát.
Richard Wagner
Richard Wagner
12.3. 2020 15:17
Téma:

Velké otazníky visí také nad světovým šampionátem v ledním hokeji. První náznak k možnému neuspořádání se seniorského mistrovství světa ve Švýcarsku podal tamní hokejový svaz, který kvůli hrozbě koronaviru zrušil soutěže. Krátce nato zareagoval i twitterový účet The Hockey News, podle nějž by se mělo zrušení potvrdit v nejbližších dnech, Mezinárodní hokejová federace to okamžitě dementovala.

Kola se dala v zemi helvétského kříže do pohybu poté, co vláda kantonu Ticino, který těsně sousedí s italským epicentrem v Lombardii, zakázala veškeré společenské akce.

 

Švýcarská hokejová federace se rozhodla na základě tohoto rozhodnutí zrušit veškeré nejen seniorské soutěže. „Je naší povinností chránit naše hráče a členy klubu a jejich zdraví. To je nyní nejvyšší prioritou,“ řekl Daniel Vaucher, ředitel elitních švýcarských soutěží NLA a NLB.

 

Finální rozhodnutí ohledně postupujících, sestupujících a určení šampiona padnou v pátek. Diváci napříč světem však řeší jinou věc.

 

Švýcarská města Curych a Lausanne mají hostit Mistrovství světa v ledním hokeji 2020. Vzhledem k restrikci a přerušení soutěží dala alpská země IIHF impuls k tomu, aby začala uvažovat o tom, zda má cenu šampionát pořádat. Již dříve prohlásil prezident René Fasel, že hrát mistrovství světa bez diváků nemá smysl.

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) už zrušila řadu mistrovství nižších i elitních divizí napříč všemi věkovými i genderovými kategoriemi. Ohledně toho největšího a nejočekávanějšího se vyjádřila jasně.

 

Narozdíl od informací z některých médií se nic ohledně pořádání mistrovství světa ve Švýcarsku nemění. Po těchto čtyřech řádcích si spousta fanoušků oddychla. Vyhráno ale není, o všem nejspíše rozhodne následující měsíc a další vývoj nákazy.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program