lídr fotbalová liga

Další Krmenčíkova šou: Plzeň jde do jara s náskokem 14 bodů!

Michael Krmenčík
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Viktorie Plzeň přezimují na čele prvoligové tabulky s náskokem 14 bodů na duo Slavia - Olomouc. Další tříbodový zisk jim zařídil v poseldním utkání podzimu Michael Krmenčík dvěma góly. Viktoria porazila Jablonec 2:0.

Do plzeňské sestavy se vrátil nejlepší střelec Krmenčík a vykartovaného beka Davida Limberského nahradil Milan Havel. Jablonecký kouč Zdeněk Klucký udělal také dvě změny v základní jedenáctce, oproti remízovému duelu se Slavií (1:1) nastoupili Michal Trávník a Stanislav Tecl.

Právě bývalý útočník Západočechů Tecl se dostal do první šance utkání, když v osmé minutě přeběhl s míčem půl hřiště a zamířil na bližší tyč, gólman Kozáčik ale střelu pohlídal. Na druhé straně minul branku Kolář po přihrávce Kopice.

V 17. minutě Krmenčík patičkou předložil míč Kolářovi a gólman hostů Valeš se v mrazivém večeru poprvé zahřál, když záložníkovu střelu vytáhl na břevno. O minutu později si plzeňští hráči vyměnili role. Kolář, který odehrál jubilejní 300. duel v české nejvyšší soutěži, povedeným pasem vyřadil několik protihráčů ze hry a našel Krmenčíka, jenž přízemní střelou otevřel skóre.

Domácí následně drželi míč a nepouštěli Jablonec do výraznějších šancí, naopak mohli zvýšit skóre. Při Kopicově zakončení byl Valeš však z branky včas, v 29. minutě pak skončil Hořavův pokus na břevnu.

Začátek druhé půle přinesl jen náznaky jabloneckých šancí: Mihálik nedokončil nadějnou akci po Masopustově přihrávce a Trávník následně jen prověřil Kozáčikovu pozornost. V 69. minutě Kopic tvrdou ranou z přímého kopu těsně minul branku Severočechů.

Deset minut před koncem definitivně rozhodl Krmenčík, který celou akci odstartoval. Ke střele se nejprve dostal Kolář, trefil však tyč. Míč se ale odrazil k volnému útočníkovi, který si připsal jedenáctý gól v sezoně a tabulce střelců vévodí o tři zásahy před Teclem.