trápení zatím jen příprava

Další kolaps: Je fotbalová Sparta horší než pod Stramaccionim?

Martin Frýdek, Guelor Kanga a Lukáš Vácha

Fotbalová Sparta musí strávit další potupu. Sice to byla jen příprava, ale prohra 1:2 s druholigovými Českými Budějovicemi vypadá děsivě. A při pohledu na sestavu se zdá, že ani nové vedení neví kudy kam.

Experimenty pokračují, základní sestava nemá skoro žádné jasné rysy, kádr není ustálený a v přípravě Letenští už potřetí prohráli. Navíc čas se neúprosně krátí.

Už za 14 dnů Sparta vyběhne k prvnímu ligovému utkání a v domácím prostředí přivítá natěšeného nováčka z Opavy. A hned v následujícím týdnu přijde boj o postup do základních skupin Evropské ligy.

Anketa

Je Sparta nyní horší než pod Stramaccionim?

Hlasovalo 369 lidí.
Není moč času na to, něco vyladit. Trenér Pavel Hapal během pěti zápasů přípravy vyzkoušel 34 hráčů! A bohužel musel poslat na operaci zadáka Zahustela, který v loňské sezoně patřil k nejvytěžovanějším borcům a jako na jednoho z mála byl spoleh.

Co překvapilo? Do přípravného duelu se na jeden poločas zapojil i Rio Mavuba, o jehož odchodu se mluvilo dávno před startem ladění formy na novou sezonu. Zpět v týmu je i Lukáš Vácha, který zřejmě dostává novou šanci.

Lukáš Vácha
Zdroj: Profimedia Lukáš Vácha

Nejvíce minut zatím odehráli Stanciu, Kanga, Civič a Ristič. Z českých fotbalistů pak Frýdek a Kulhánek.

Do ostrého startu sezony zbývají už jen dva přípravné duely: Sparta změří síly s ruskou Samarou a jako generálka poslouží zápas proti polskému Zaglebie Lubin.