Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.5. 2017 10:46
Blog Názory expertů

Další finálový víkend je tu: Aviva Premiership a Guinness PRO12!

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

Už zítra v sobotu 27. 5. nám vyvrcholí obě nejvyšší britské soutěže, které můžeme sledovat na Nova Sport a Voyo. V anglické Aviva Premiership se do finále probojovaly nejlepší dva týmy základní části, Wasps a Exeter Chiefs. V britsko-italské provinční soutěži Guinness PRO12 si v semifinálích lépe vedly týmy Munster a Scarlets.

Nejdříve si pojďme krátce připomenout všechna čtyři semifinále, která se hrála minulou sobotu a došlo zde k dvěma překvapením.

 

V Aviva Premiership se střetli Exeter Chiefs s obhájci titulu Saracens. Utkání nabídlo úžasné, tvrdé a běhavé rugby. Náčelníci si dokázali v domácím prostředí poradit s čerstvě korunovaným nejlepším evropským týmem Saracens po excelentním výkonu. Stav utkání otočili poslední akcí, kdy se jim podařilo využít jedné ze svých nejsilnějších zbraní, protlačovaný maul po autovém vhazování. Finální výsledek 18:16. Ve druhém semifinále hráči Leicester Tigers dokázali překvapit Wasps velice aktivní hrou. Leicester se dokázal v průběhu druhého poločasu dostat do vedení. Schylovalo se k dalšímu překvapení, ale Wasps nakonec dokázali položit vítěznou pětku dvě minuty před koncem zápasu. Konečný stav 21:20. Sestřihy z obou zápasů můžete vidět ZDE.

 

V Guinness PRO12 v pátek večer dokázali Scarlets šokovat a přehrát favorizovaný Leinster v jeho domácím prostředí. Scarlets byli lepší, jak v obraně i útoku. Nepustili Leinster k jejich strojové hře a překvapivě měli míč neustále v držení. Jejich útočná snaha byla korunovaná krásnými položeními. Leinster byl oslabený o několik svých irských reprezentantů, ale Scarlets se na svého soupeře bezvadně připravili a po zásluze vyhráli. Výsledek 27:15. Ve druhém semifinále Munster přehrál bez problémů svého soupeře Ospreys na svém stadiónu v Limericku. Munster ukázal svou sílu, naprosto dominoval, svému soupeři nic nedovolil a vyhrál 23:3. Sestřihy z obou zápasů můžete vidět zde: www.pro12rugby.com/video/.

 

Začínáme přímým přenosem finále Aviva Premiership v 15:25. Hraje se na stadiónu anglické ragbyové unie (RFU) Twickenhamu. Atmosféra na tomto ragbyovém svatostánku je vždycky úžasná. Očekává se plný dům. Pro Exeter Chiefs je to historická příležitost. Před sedmi lety postoupili do nejvyšší anglické soutěže a od té doby ušli ohromný kus cesty. Už loni postoupili až do finále. Ale museli se sklonit před Saracens. Odveta letos byla sladká a Saracens jsou mimo. V cestě jim ještě stojí Wasps, kteří mají na svém kontě už několik titulů. Wasps letos šlapou jako dobře seřízený stroj. Mají vynikající hráče, kteří skvěle pracují pro tým. Oba týmy disponují silnou vůlí po vítězství, podloženou soustavnou tvrdou prací a ochotou jít za hranice svých možností. Navíc mají skvělé trenéry v podobě Roba Baxtera a Daie Youngse. Oba dokáží naordinovat účelnou taktiku a střídat nové hráče přesně podle potřeby. Bude to vyrovnaná taktická bitva. Sympatické určitě je, že oba týmy preferují útočnou hru a nebudou betonovat a hrát jenom na zisk bodů z trestných kopů.

 

 

Pokračujeme v 19:10 finále Guinness PRO12 , které se hraje v Dublinu na stadionu irské ragbyové unie (IRFU) Aviva Stadium. Můžeme také očekávat plné ochozy, hlučnou a povzbuzující kulisu. Munster hraje doma, dokázal vyhrát základní část, semifinále zvládnul tým Rassieho Erasmuse bez problémů. Tým má bezvadně našlápnuto k dalšímu triumfu. Borci z Limericku dokáží slušně tvrdit muziku. Hrají tvrdě, nekompromisně, mají ve svém středu několik světových hráčů. Velké zápasy jsou pro ně výzvou. Letos hrají pro svého kouče Anthonyho Foyleho, který tragicky zemřel v pouhých čtyřiceti dvou letech na infarkt v říjnu loňského roku v hotelovém pokoji v Paříži před zápasem Champions Cupu proti Racing 92. Proti budou samozřejmě Scarlets, kteří v minulém týdnu doslova šokovali všechny, když dokázali přehrát a vyřadit druhou nejsilnější irskou provincii Leinster na jeho hřišti. A nutno podotknout, že naprosto po zásluze. Svoje domácí úkoly splnili velmi dobře. Dokázali si nastudovat hru svého soupeře a přehráli ho jeho vlastními zbraněmi. Houževnatou obranou, efektivní útočnou hrou, neustálým následováním, super podporou. Před výkopem je všechno otevřené. Oba týmy mají na to, aby vyhrály a stali se šampiónem keltské ligy.

 

Pokud s námi chcete zažít to správné vzrušení a napětí sledujte naše vysílání na Nova Sport 2 a Voyo. Buďte u toho s námi. Bude to bezva podívaná, která nám odhalí skutečné mistry. Srdečně Vás všechny zveme!

TN.cz