Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Políček pro Spartu

Další facka pro Spartu! Proč dal Trpišovský přednost Slavii?

Jindřich Trpišovský
Zdroj: Profimedia
Jindřich Trpišovský

Bývalo v české fotbalové lize pravidlem, že nabídka ze Sparty se prostě neodmítá! Jenže kde ty loňské sněhy jsou. Z mnoha důvodů už pražský klub nemá u fanoušků ani hráčů takový zvuk, jaký míval v minulosti. Nejnovějším příkladem je Jindřich Trpišovský, jemuž Sparta hodila laso dokonce hned několikrát. On si ale chytře počkal na kontrakt od Slavie!

Fanoušci Sparty mají další důvod k naštvání. Jednačtyřicetiletý trenér Jindřich Trpišovský se podle očekávání domluvil na smlouvě se Slavií, čímž letenský klub schytal další políček. Loni na podzim i po něm se totiž mohl téměř přetrhnout, aby „českého Jürgena Kloppa“ zlákal do svých služeb, ten však každou nabídku s díky odmítl.


„V lize na tom nejsme vůbec dobře. A já za to cítím zodpovědnost,“ vysvětloval tehdy Trpišovský. Mluvilo se ovšem o tom, že sparťany odmítl hlavně z jiného důvodu. Dobře si totiž spočítal, že v konkurenci Plzně i Slavie hraje Sparta momentálně třetí housle a nic nenasvědčuje k obratu. Navíc mu údajně měly vadit poměry ve sparťanském vedení, kde jednoduše řečeno rozhodují všichni o všem...

Příliš lidí ve sportovní komisi Sparty bylo údajně překážkou i pro Pavla Vrbu, který dal po návratu z Ruska přednost své Plzni. S ní pak zažil historický podzim jako z pohádky a mílovými kroky míří k titulu i přímému postupu do Ligy mistrů.

Jindřich Trpišovský
Zdroj: Profimedia


A Sparta? Její příznivci si musí zoufat! Vždyť místo Trpišovského nebo Vrby tým trénuje italský švihák Andrea Stramaccioni, který si svůj první půlrok v české lize jistě představoval úplně jinak. Na podzim nesplnil ani jeden z předsezonních cílů a jeho soubor zimuje až jako pátý, tedy za Plzní, Slavií, Olomoucí i Libercem.

Fanoušci Sparty si proto přejí Italovo odvolání, majitel klubu Daniel Křetínský ho ve funkci však podržel. Jen k němu přivedl nového sportovního ředitele, kterým se stal Zdeněk Ščasný.

 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:25

   The Boodles 2019

   00:25

   Evropská liga 2019

   01:20

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   World Cup of Pool 2019

   00:30

   The Boodles 2019

   01:50

   Weber Cup 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

Celý Program