Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

podezření nečekaně úspěšní

Další doping? Meldonium měl mít v sobě celý fotbalový tým!

Rostov
Zdroj: Profimedia
Fotbalistům Rostova se letos daří. Podle některých je za tím doping...

V poslední době velmi populární meldonium už je možná i ve fotbale! Na zakázanou látku, kterou "proslavila" tenistka Šarapovová, byli testováni fotbalisté Rostova, kteří útočí na titul v nejvyšší ruské soutěži. Loni touhle dobou přitom byli takřka na sestup...

Fotbalisté Rostova jsou dvě kola před koncem nejvyšší ruské soutěže překvapivě stále v boji o titul, když na vedoucí moskevské CSKA ztrácejí po čtvrteční výhře na hřišti Dinama Moskva jen dva body. A právě po tomto vítězství museli fotbalisté Rostova odevzdat vzorky ke kontrole.

 

Příběh takřka totožný s tím, který letos prožili fotbalisté Leicesteru, totiž některé lidi nenechal klidným. Klub, který se před rokem zachránil na poslední chvíli v první lize, letos bojuje o titul. Jenže spolu s tím se vyrojily spekulace, jestli za raketovým vzestupem není doping.

 

"Otestovali jsme všech jedenáct hráčů základní sestavy. Trvalo to dvě hodiny. Vzorky budou testovány v akreditované evropské laboratoři," uvedl šéf Lékařské komise FIFA Jiří Dvořák.

Fotbalisté Rostova by nebyli zdaleka první, kdo meldonium, zakázané od začátku tohoto roku, užil. Ve známost tato látka vešla zejména díky tenistce Marii Šarapovové. Pozitivně testován byl už ale třeba i český zápasník Petr Novák.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:05

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   15:05

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:05

   Major League Soccer Highlights (28)

   15:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

   18:15

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program