Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zoh 2018 trable zlaté holky

Děsivá zpráva před olympiádou: Samková se při pádu zranila!

Eva Samková
Zdroj: profimedia.cz
Eva Samková

Olympijská sezona je pro české fanoušky zatím černou můrou. Problémy mají snad všechny medailové naděje. Poslední z nich je Eva Samková. Ta si obnovila zranění nedávno operovaného ramene a nenastoupila do kvalifikace závodu SP ve Val Thorens.

Eva Samková je považována za jednu z nejlepších snowboardkrosařek světa, loni dokonce vyhrála celý seriál Světového poháru. Za tři měsíce by pak měla obhajovat zlatou olympijskou medaili, kterou získala v roce 2014 v Soči.


Ve Val Thorens se koná třetí závod sezony, jenže kvalifikace proběhla bez české naděje. V tréninku totiž Samková upadla a poranila si operované rameno.

Eva Samková
Zdroj: Profimedia Eva Samková

Zatím není zřejmý rozsah zranění, s ramenem ale laboruje česká reprezentantka dlouhodobě a loni na jaře podstoupila operaci.

 

15

Sexy Eva Samková

Zdroj: Aygo x-Párty

Eva Samková

Hodnocení:

"V předposlední klopce jsem udělala zásadní chybu a spadla na břicho, takže mi trochu vypadlo rameno. Vzhledem k tomu, že to bylo operované rameno, jsme se rozhodli, že dnes závodit nebudu,“ popisovala Samková pro český lyžařský svaz.

 

"Evka spadla těsně před koncem po velmi vydařené jízdě. Přesně v místě, kde včera spadlo asi třicet kluků. Je to tam opravdu těžké,“ doplnil trenér Marek Jelínek.


V průběžném pořadí SP je zatím Samková za Američankou Lindsey Jacobelisovou a Chloe Trespeuchovou z Francie třetí. V dosavadních závodech obsadila druhé a sedmé místo.


V olympijské sezoně mají velké problémy i další české medailové naděje. Biatlonistka Gabriela Koukalová se zatím vůbec nezapojila do soutěží, výsledkově se zatím nedaří ani rychlobruslařce Martině Sáblíkové.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   14:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   14:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   15:15

   Element (390)

   15:25

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   17:10

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

 • Nova Sport 2

  • 14:00 14:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   14:30

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   15:30

   RunTour – Ostrava

   15:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   16:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program