Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

žebříček TOP 10

Další čínský MEGAPŘESTUP! Jak Lavezzi zamíchá pořadím boháčů?

Lionel Messi, Ezequiel Lavezzi a Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia
Lionel Messi, Ezequiel Lavezzi a Cristiano Ronaldo

Číňané opět potvrdili, že v současnosti ovládají světový fotbalový trh. Do svých řad přilákali další fotbalovou superhvězdu. Teď už bývalý útočník PSG Ezequiel Lavezzi kývl na nabídku klubu Hebei China Fortune, kde podepsal dvouletý kontrakt. A tamní celek mu nabídl královský plat. Lavezzi se díky němu zařadí mezi nejlépe placené fotbalisty světa.

Gervinho, Ramirez či Jackson Martínez... To jsou jen někteří z fotbalistů, kteří během zimního přestupního termínu zanevřeli na evropský fotbal a nechali se zlákat pohádkovým bohatstvím, které jim slíbili v daleké Číně. Argentinec si přijde na částku, která se běžnému smrtelníkovi může zdát naprosto neuvěřitelná. Týdně má podle kontraktu mít v novém klubu 400 tisíc liber, tedy skoro 14 miliónů korun!

 

Po odečtení všech daní sice částka výrazně poklesne, přesto se ale argentinský útočník zařadí mezi nejlépe placené fotbalisty planety. Nutno ale říct, že na ty nejvýše postavené ale pořád nemá. Na špičce žebříčku, který publikoval web mirror.co.uk a v němž Lavezzimu patří sedmá příčka, je Cristiano Ronaldo, jenž si díky angažmá v Realu Madrid vydělá 288 tisíc liber týdně, hned za ním je s částkou o třináct tisíc liber nižší jeho největší rival Lionel Messi z Barcelony.

 

 

O pomyslný bronz se s 250 tisíci liber týdně dělí Zlatan Ibrahimovič a Wayne Rooney, jen těsně za nimi pak je Robin Van Persie (240 tisíc).

 

Šesté místo pak patří prvnímu "Číňanovi". Asamoah Gyan působí v Číně už od loňského léta a na účet mu týdně přistane 227 tisíc liber. Za sedmým Lavezzim (222 tisíc) pak desítku nejbohatších doplňuje dvojice z Manchesteru City Sergio Agüero a Yaya Touré a barcelonský Neymar (220 tisíc).
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:35

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program