Publikováno 19. 4. 2018
Hokej Rozmýšlí se

Další český gólman v NHL? Sen Francouze je blízko, má 3 nabídky!

Pavel Francouz
Zdroj: Profimedia
Pavel Francouz

Jako kometa vylétl poté, co dostal angažmá v Litvínově, kterému v roce 2015 pomohl velkou měrou k extraligovému titulu. Následovala štace v KHL, kde po třech letech skončil. Nyní je Pavel Francouz na volné noze a jedná o své budoucnosti. Ve hře jsou i kluby z NHL, konkrétně tři. Splní si tak olympijská jednička české reprezentace svůj sen?

Není jasné, jaké kluby z NHL mají o Francouze zájem, je jich ovšem víc. "Jednáme se třemi kluby NHL, které o Pavla stojí. Zároveň existují i zajímavé alternativy v Rusku. Nic není rozhodnuté. Není ovšem tajemství, že Pavla láká Amerika, je to jeho velký hokejový sen, kterému chce dát šanci," cituje slova agenta Roberta Spálenky iDnes.cz.

 

Pavel Francouz
Zdroj: ČTK Pavel Francouz

 

Všechno je ve hvězdách. Může se stát, že Francouz nekývne na žádnou nabídku ze zámoří a tak se možná vzdá poslední šance na to, aby si v NHL zachytal. Bude mu přeci jen už 28 let. "Stojí před ním těžká volba: zůstat v Rusku by znamenalo jistotu nadstandardních finančních podmínek, protože už tam prokázal své kvality. V Americe by začínal v podstatě od nuly, musel by opět dokazovat, že vysokou výkonnost umí udržet i v jiném stylu hokeje a jiné soutěži," dodal Spálenka.

 

Pavel Francouz
Zdroj: Profimedia Pavel Francouz

 

Pavel Francouz se hokejovému řemeslu učil v Plzni. Pořádný prostor v dospělém hokeji ale dostal až v Litvínově, kde se stal jedničkou a pomohl Severočechům k zatím jedinému historickému titulu v extralize (2015).

 

Jeho výkony i dál gradovaly a hned poté, co se stal šampionem české nejvyšší soutěže, podepsal smlouvu s Traktorem Čeljabinsk v KHL. Zde letos po třech letech skončil. Francouz se zúčastnil čtyř mistrovství světa a na letošní olympiádě byl jedničkou národního týmu.

lju TN.cz