Hokej Rozmýšlí se

Další český gólman v NHL? Sen Francouze je blízko, má 3 nabídky!

Pavel Francouz
Zdroj: Profimedia
Pavel Francouz

Jako kometa vylétl poté, co dostal angažmá v Litvínově, kterému v roce 2015 pomohl velkou měrou k extraligovému titulu. Následovala štace v KHL, kde po třech letech skončil. Nyní je Pavel Francouz na volné noze a jedná o své budoucnosti. Ve hře jsou i kluby z NHL, konkrétně tři. Splní si tak olympijská jednička české reprezentace svůj sen?

Není jasné, jaké kluby z NHL mají o Francouze zájem, je jich ovšem víc. "Jednáme se třemi kluby NHL, které o Pavla stojí. Zároveň existují i zajímavé alternativy v Rusku. Nic není rozhodnuté. Není ovšem tajemství, že Pavla láká Amerika, je to jeho velký hokejový sen, kterému chce dát šanci," cituje slova agenta Roberta Spálenky iDnes.cz.

 

 

Všechno je ve hvězdách. Může se stát, že Francouz nekývne na žádnou nabídku ze zámoří a tak se možná vzdá poslední šance na to, aby si v NHL zachytal. Bude mu přeci jen už 28 let. "Stojí před ním těžká volba: zůstat v Rusku by znamenalo jistotu nadstandardních finančních podmínek, protože už tam prokázal své kvality. V Americe by začínal v podstatě od nuly, musel by opět dokazovat, že vysokou výkonnost umí udržet i v jiném stylu hokeje a jiné soutěži," dodal Spálenka.

 

 

Pavel Francouz se hokejovému řemeslu učil v Plzni. Pořádný prostor v dospělém hokeji ale dostal až v Litvínově, kde se stal jedničkou a pomohl Severočechům k zatím jedinému historickému titulu v extralize (2015).

 

Jeho výkony i dál gradovaly a hned poté, co se stal šampionem české nejvyšší soutěže, podepsal smlouvu s Traktorem Čeljabinsk v KHL. Zde letos po třech letech skončil. Francouz se zúčastnil čtyř mistrovství světa a na letošní olympiádě byl jedničkou národního týmu.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Girondins Bordeaux - OGC Nice

   12:55 14:55
   14:55

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

Celý program