Aktualizováno 14.8. 2016 01:01
rio 2016 česká bitva

Další český bronz mají Lucka a Bára! Unavené H+H se trápily

Barbora Strýcová, Lucie Šafářová a Andrea Hlaváčková
Zdroj: Twitter
Barbora Strýcová, Lucie Šafářová a Andrea Hlaváčková

Jedny jsou veselé, druhé smutné. Boj o bronz v ženské čtyřhře mohl mít jen jedny vítězky. Medaili nakonec vybojovaly Lucie Šafářová a Barbora Strýcová, které zdolaly Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou ve dvou setech 7:5 a 6:1.

Česká výprava získala v sobotu již třetí bronzovou medaili. Celkově je to pátý cenný kov českých sportovců na hrách v Riu de Janeiro.
 

Výkon poraženého týmu ovlivnil zdravotní stav Hlaváčkové, která má po zásahu míčkem od Martiny Hingisové v pátečním semifinále zlomenou lícní kost.


Na Hradecké zase byla znát únava z náročného programu. V pátek vedle semifinále čtyřhry odehrála ještě čtvrtfinále smíšené čtyřhry a skončila dlouho po půlnoci místního času.


V prvním setu měly dlouho navrch stříbrné olympijské medailistky z Londýna Hlaváčková a Hradecká. Hlaváčková si jako první ze čtyř hráček na kurtu udržela servis, takže se dostaly do vedení 3:1. Náskok jednoho brejku držely až do stavu 5:4, kdy Hradecká podávala na vítězství v setu. Pár přezdívaný H+H ale v této hře promarnil dva setboly a zápas se začal otáčet.
 

Šafářová se Strýcovou využily toho, že Hradecká viditelně ztratila energii, prolomily podání Hlaváčkové a získaly pro sebe první set v poměru 7:5. Druhá sada už měla jednoznačný průběh. Hlaváčková si za nepříznivého stavu 1:4 povolala na kurt lékařku. Po konzultaci a prohlídce bolavého oka v zápase pokračovala, ale vzdorovat už společně s Hradeckou nedokázaly.
 

Šafářová se Strýcovou tak dotáhly k olympijské medaili turnaj, do něhož vstoupily výhrou nad nejvýše nasazenými americkými sestrami Serenou a Venus Williamsovými a v jehož úvodu Šafářová bojovala se zažívacími problémy. Strýcová přitom do čtyřhry nastoupila až jako náhradnice za Karolínu Plíškovou, která se účasti na olympiádě vzdala.

ram TN.cz