Dobrá práce

Další český brankář v NHL! Bude hrát po boku Ovečkina a Cháry

Vítek Vaněček
Zdroj: Profimedia
Vítek Vaněček při AHL All-stars
Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
12.1. 2021 10:47
Téma:
NHL

Tak se přece jen dočkal! Český brankář Vítek Vaněček zůstává v hlavním týmu Washington Capitals a zahájí sezónu v NHL. Dvojici by měl tvořit s ruským kolegou Iljou Samsonovem.

Český talent na svou příležitost trpělivě čekal. V posledních sezónách chytal pouze v nižší AHL a doufal v příležitost, která by mohla vyústit ve stálou nominaci do hlavního týmu. Té se dočkal až letos, tedy po pěti sezónách v zámoří. 

 

Nový rok tak pro havlíčkobrodského odchovance začne dobře. Otázkou zůstává, jak se popere s rolí v NHL. Přeci jen zde neodchytal jediné utkání. 

 

To, že by mohl po odchodu Bradena Holtbyho do Vancouveru a vyřazení Henirka Lundqvista ze zdravotních důvodů, vážně zabojovat o pozici dvojky právě on, se ale ukázalo již v létě.

 V přípravě na odložené play-off dokonce dostal prostor mezi tyčemi a nevedl si zle. Po vyřazení Samsonova kvůli zranění kryl Holtbymu záda právě Vaněček i navzdory tomu, že mu konkurenci dělal v NHL mnohem zkušenější Phoenix Copley.

 

 

“Vaněček a Samsonov předvedli skvělé výkony v kempu. Nyní budou mít šanci ukázat, co v nich je,“ řekl kouč Washingtonu Peter Laviolette. Loňský rok odchytal Vaněček v celku Hershey Bears. V jednatřiceti duelech si připsal průměr 2,26 branek na zápas. Úspěšnost zákroků se zastavila na 91,7 procentech.

 

"Doufám v to, že se prosadím. Už by bylo na čase. Držím se tam pět let a snažím se do sestavy probojovat. Nedostal jsem zatím žádný zápas, ale nedá se nic dělat. Věřím, že šance přijde a zabojuji o jedničku," řekl v minulosti nový gólman Capitals pro web Nova Sport. 

 

 

Vítek Vaněček je pětadvacetiletý brankář pocházející z Havlíčkova Brodu. Aby se posunul v kariéře dopředu, přesunul se z Vysočiny do Liberce. První zkušenosti se seniorským hokejem pak přišly v Benátkách nad Jizerou. Ve stejné sezóně, co okusil dospělý hokej, vybojoval stříbrné medaile na Mistrovství světa v hokeji do osmnácti let. 

 

Zápasy NHL můžete sledovat na Nova Sport a Voyo!

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA - akce měsíce

   22:55 23:05
   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program