Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2018
Fotbalista Odejde z Polska?

Další Čech v MLS? Proti Dočkalovi by mohl už brzy hrát Hloušek!

Adam Hloušek
Zdroj: Profimedia

V MLS by mohl po Bořku Dočkalovi působit další Čech. Dle informací televize Nova má zájem o Adama Hlouška Sporting Kansas City. Ten momentálně působí v Legii Varšava.

Adam Hloušek podle našich informací zamíří za dalším angažmá a to do zámořské fotbalové ligy MLS. Měl by tedy následovat Bořka Dočkala. Byl by to druhý Čech v rostoucí americké Major League Soccer. O rodáka z Trutnova měl projevit zájem Kansas City, se kterým prý už Hloušek jedná dlouho.

 

Adam Hloušek působí ve službách polského velkoklubu Legia Varšava od ledna 2016. Devětadvacetiletý bek zaznamenal v letošní sezóně jednu branku a s Legií si zahrál i předkola Evropské ligy a Ligy mistrů.

 

Navzdory pověsti polského velikána se Legii letos nedařilo a v Lize mistrů překvapivě skončila po vzájemných zápasech se Spartakem Trnavou se skóre 1:2. Ligou mistrů to však neskončilo a další propadák se odehrál o několik týdnů později, kdy Varšava podlehla po vzájemných zápasech ve třetím kole kvalifikace Evropské ligy lucemburskému Dudelange.

 

Klub se dlouhodobě potýká s potížemi. Pětapadesátiletý trenér Legie Stanislav Čerčesov odešel a nyní trénuje ruský národní tým, se kterým se na nedávném mistrovství světa probojoval nečekaně až do čtvrtfinále. Změny se udály i ve vedení varšavského klubu a očividně to mělo dopad na kvalitu hry. Jeden z majitelů Legie skončil a druhý zřejmě příval starostí nezvládá. Klubu se nedaří ani na domácí scéně. V tabulce polské ligy po sedmi hracích dnech zatím drží sedmé místo.

mk TN.cz