Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Ostudný debakl

Další blamáž Plzně! Potupného "bůra" dostala i od Číňanů

Zápas FC Viktorie Plzeň
Zdroj: fcviktoria.cz

Na podzim se stali suverénním vládcem české ligy, v zimní pauze se však zatím hodně trápí. Řeč je o fotbalistech Viktorie Plzeň, kteří v přípravě utržili další pětigólový debakl. Tentokrát od čínského týmu Šanghaj Šen-chu.

Plzeň byla proti asijskému soupeři jasným favoritem, v zápase však naprosto selhala. Tedy hlavně po přestávce, kdy to vypadalo dojmem, že na hřišti jsou snad jen Číňané... 

"V prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli. Ve druhém ale nastal obrovský propad celého mužstva, který si nedokážu vysvětlit. Vše bylo naprosto špatně," přiznal bez okolků pro web Viktorie trenér Pavel Vrba.


Selhání jeho svěřenců je o to zarážející, že k němu došlo podruhé za sebou. Zápas předtím totiž Západočeši vyfasovali nelichotivého "bůra" od rakouského Salcburku.

"V posledních dvou zápasech jsme inkasovali deset branek, to je zarážející. Pro další část přípravy to určitě není optimální," konstatoval Vrba. Viktoria přitom po půli vedla, ale po pauze během 24 minut hned pětkrát inkasovala.


Své první zimní zahraniční soustředění tak uzavřela s bilancí dvou proher a jedné výhry, když hned na úvod svého španělského kempu porazila 2:1 švýcarskou Basilej. 

"Mrzí nás, že nám poslední dva zápasy nevyšly a schytali jsme takové debakly. Na druhou stranu doufám, že se z toho poučíme a druhé soustředění zvládneme i výsledkově tak, jak se Viktorce sluší a patří," poznamenal jediný úspěšný střelec proti Číňanům, produktivní Michael Krmenčík.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program