Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nehoda letadla Stále nezvěstný

Teorie o nehodě Saly: Odborníci řekli, co mělo způsobit pád letadla

Emiliano Sala
Zdroj: Profimedia

Od začátku týdne se marně pátralo po zmizelém letadle fotbalisty Emiliana Saly. Ten se měl připojit k týmu Cardiffu, kam přestoupil z Nantes. Jenže stroj, ve kterém argentinský útočník letěl, nejspíš havaroval a odborníci řekli, co mohlo způsobit pád.

Počasí v chladných zimních dnech nekomplikuje jen běžný život, ale i dopravu. A nemusí jít jen o tu silniční, ale také o leteckou. Letadla musí před každým letem absolvovat zastávku v lince, kde se na povrch letounů nanáší speciální nemrznoucí kapalina. Přesto odborníci na letectví tvrdí, že za možnou příčinou pádu letadla, ve kterém seděl Emiliano Sala, mohla být právě námraza.

 

14

GALERIE: Fotbalista Emiliano Sala zmizel se svým letadlem

Zdroj: Profimedia

Emiliano Sala

Hodnocení:

 

"Podle toho, co popisoval ve své zprávě před tím, než letadlo zmizelo, se domnívám, že šlo o příznaky námrazy, která ovlivnila ovládání letounu, což mohlo vést k pádu," uvedl pro The Sun letecký expert. "Letadlo asi narazilo do vody. Myslím, že proto se zatím nenašly žádné trosky," pokračoval.

 

Sala v pondělí pozdě večer přelétal z Nantes do Cardiffu, kam z francouzského týmu přestoupil. Na britské ostrovy už ale nedorazil. Jeho letadlo zmizelo z radaru nad kanálem La Manche, 13 kilometrů severo-západně od Alderney.

 

 

Záchranáři ve čtvrtke ukončili pátrání. Podle policie z ostrova Guernsey, v jehož blízkosti se stroj s pilotem a hráčem na palubě ztratil z radarů, je naděje na objevení přeživších mizivá.

 

Osmadvacetiletý argentinský útočník působil ve francouzském Bordeaux či Nantes. V sobotu Sala podepsal s Cardifem a stal se nejdražší posilou v historii klubu, stál v přepočtu téměř půl miliardy korun. Za anglický celek však ani jednou nenastoupil.

 

Pátrání po zmizelém letadle Emiliana Sala:

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program