borec adebayo akinfenwa

Dal gól ve Wembley i Liverpoolu, teď fotbalový váleček přestupuje!

Adebayo Akinfenwa
Zdroj: Profimedia
Adebayo Akinfenwa
Téma:

Tenhle frajer má ránu, tomu věřte! A nyní se pyšní novou smlouvou. A věřte také tomu, že ve anglických soutěžích nikomu nevadí, že váží něco přes metrák a vypadá jak váleček. Adebayo Akinfenwa totiž umí dávat góly a odstavit ho od balónu je takřka nemožné.

Tenhle chlapík je opravdu raritou. Zajímavé je už jen to, že svou nakonec docela slavnou kariéru začínal v litevské Klajpedě, což mu doporučil jeho agent, neboť se jeho žena znala s tamním trenérem. Jenže z Litvy vyhnala Akinfenwu nenávist a rasové útoky na jeho osobu. Později se tenhle chlap s nigérijskými kořeny svěřil, že nikdy už na východ od Londýna nechce hrát.


A tak dál brázdil týmy na britských ostrovech, zkusil si třeba i velšskou ligu a krásná léta strávil ve Swansea City a Northamptonu.


Adebayo má svůj youtube kanál a přihazuje pod kotel. To nejlepší si ale schoval do Wimbledonu. Kdysi úspěšný klub se loni prokousal přes play off až k postupu do třetí ligy a byl to právě Akinfewa, který dával rozhodující góly.


Nejdřív zachránil semifinálový zápas s Accringtonem, aby pak ve Wembley před 60 tisíci diváky z penalty rozhodl o úspěšném konci mise. Už předtím dal v FA Cupu gól Liverpoolu. prostě si na stará kolena plní sny.

Přesto, jak už bývá tradicí, znovu hledal novou smlouvu. Nakonec tohoto obra podepsali před pár dny Wycombe Wanderers. Akinfenwa bude chtít dávat další góly. Jen ten úvod se mu nepovedl. První utkání v novém dresu nedohrál, zranil se. Ale věřte, že brzy bude zpátky, on fotbal miluje.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program