nová motivace další výzva

Hattrick za repre, gól proti Brazílii. Kopačky ale vyměnil za neopren!

Filip Šebo
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bývalý slovenský reprezentant Filip Šebo už sice neběhá po fotbalových trávnících, ale fanoušci ho stále mohou vídat jako aktivního sportovce. Dvaatřicetiletý Šebo hrál v bratislavských klubech Interu, Armetdii, Slovanu, ale i v rakouské Austrii Vídeň, nebo skotském Glasgow Rangers. Kopačky ale vyměnil za tretry na kolo a dres za plavecký neopren. Jeho srdce to nyní táhne k triatlonu!

"Věnuji se už jen triatlonu a sobě samému. Mám spoustu aktivit, které mi zabírají hodně času, ale snažím se to skloubit s triatlonem, jak to jen jde," prozradil Šebo v rozhovoru pro slovenský sport.sk.

 

"Myslím si, že nikde není napsané, do kdy máte hrát fotbal. Máte ho hrát do doby, dokud vás to baví a máte motivaci. U mě se to bohužel vytratilo a řekl jsem si, že to nechci dělat jen pro peníze, ani pro někoho jiného.
 


 

Bývalý hráč Slovanu Bratislava, nebo Glasgow Rangers končil svoje fotbalové působení v roce 2012 právě ve slovenském velkoklubu, ale pak už hrál jen za FC Petržalka Akadémia a tehdy už snil pouze o triatlonu.

 

"V Petržalce jsem musel skončit, protože to nešlo s triatlonem dohromady. Nehraju už ani přátelské zápasy, prostě jsem už myšlenkama úplně jinde," vyprávěl dvaatřicetiletý fotbalista, který při svém debutu v seniorské reprezentaci nasázel proti Maltě dokonce hattrick!

 


 

Pětinásobný slovenský reprezentant má ale mnoho nezapomenutelných fotbalových zážitků. Gól proti Brazílii (v osmifinále MS 2003 hráčů do 20 let), již zmiňovaný hattrick v seniorském reprezentačním debutu, působení v Glasgow Rangers.

 

V triatlonu ho ale nyní čeká spousta práce a odříkání. Jak si povede v tomto individuálním sportu budeme sledovat.

Související témata:
mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program