Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2018
Rallye Dakar Sedmá etapa

Dakar: Prokop zajel nejlepší výsledek své kariéry

Martin Prokop
Zdroj: Profimedia

Automobilový závodník Martin Prokop zakončil sedmou etapu Rallye Dakar na skvělém pátém místě a po dni volna tak zaznamenal svůj nejlepší výsledek v kariéře. Spokojení ale byli i kamionisté Martin Kolomý s Martinem Macíkem, kteří obsadili čtvrté, respektive páté místo.

I když se Prokop drží na průběžném sedmém místě, žádná oslavná slova z něj po dojetí do bivaku překvapivě nelétala. "Bylo to hodně dlouhé s nekonečným měkkým pískem v první části. Prostě děs běs, který potom vystřídaly tuny vody a bláta," nastínil Prokop zrádnosti slavného závodu.

Mezi kamiony se v popředí znovu pohybovali Kolomý s Martin Macík, kteří dojeli na čtvrtém a pátém místě. V průběžném pořadí je na tom lépe Macík, jeho odstup od třetího Bělorusa Sergeje Vjazoviče je však pořád 26 minut. Být rychlejší však na těžkém terénu snad ani nešlo...


"Bylo hodně blátivé a rychlé. Co jsem tak koukal na výsledky, tak rozdíly byly docela minimální. Na bednu nám chyběla jen minuta," shrnul Kolomý.

Mezi motocyklisty je z Čechů i nadále nejlepší Milan Engel, který se posunul do první třicítky. V sedmé etapě si ale poškodil přední blatník i sedačku, což ho donutilo k frustraci.

"Zkrátka jsem si to pěkně vyžral! Urval jsem blatník, takže motorka je kompletně od bláta a všechno je zacpané. Musím to nějak spravit," postěžoval si Engel. 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program