nejslavnější závod

Dakar je v cíli! Sainz slaví hattrick, Prokop dojel před Alonsem

Carlos Sainz v cíli Dakaru

Rally Dakar, která se poprvé v historii jela na území Saúdské Arábie, už zná své vítěze. Mezi automobily slaví svůj třetí triumf Španěl Carlos Sainz, mezi motocyklisty uhájil první místo Ricky Brabec a v kamionech kraloval Rus Andrej Karginov s Kamazem.

Kvůli výstavbě plynovodu se v poslední etapě nejelo původně naplánovaných 244 kilometrů, ale jen 166. Průjezd po ropných polích byl příliš riskantní a tak se ve finálové etapě pořadí už moc neměnilo a Dakar skončil o něco dříve.

V soutěži kamionů se umístil Martin Macík na 5. místě, Aleš Loprais se po dvouhodinové ztrátě v předposlední etapě propadl na konečné sedmé místo.

V soutěži automobilů se Martin Prokop umístil na konečném 12. místě a skončil o jednu příčku výše, než bývalý pilot formule 1 Fernando Alonso.

Nejlepším českým umístěním mimo kamiony je 9. místo Zdeňka Tůmy na čtyřkolce Barth Racing Teamu, který na vítězného Ignacia Casaleho z Chile ztratil téměř 16 hodin.