NBA Play off

Curry zářil a dovedl Golden State k prvnímu vítězství

Stephen Curry

Obhájci titulu Golden State Warriors vstoupili do play off basketbalové NBA vítězně. Na své palubovce porazili Los Angeles Clippers 121:104. Nejvíce byl vidět domácí rozehrávač Stephen Curry, který zaznamenal 38 bodů, 15 doskoků a 7 asistencí.

Kalifornský tým útočí na čtvrtý titul za pět sezon. A prvním krok v úvodní kole vyřazovacích bojů zvládl výborně. Clippers ještě ve druhé čtvrtině vedli o dva body 42:40, ale Curry a spol. dokázali skóre ještě do poločasu otočit. Po polovině utkání vedli o třináct bodů a po zbytek duelu si náskok víceméně hlídali.

Hvězdný rozehrávač Curry na palubovce strávil nejvíce minut ze všech (přes 36 minut) a jako jediný hráč si připsal double-double, čili dvojciferný zisk ve dvou statistikách. Jednatřicetiletý Američan zapsal 38 bodů, 15 doskoků a k tomu ještě 7 asistencí.