nova sport play off nba

Curry se vrátil a zazářil! Warriors jsou krok finále konference!

Předchozí čtyři zápasy vynechal kvůli zranění, teď se ale vrátil a znovu ukázal, proč je nejlepším hráčem zámořské NBA! Na Stephenu Currymu vůbec nebyla znát únava a 40 body dotáhl Golden State k třetí výhře v sérii s Portlandem. Warriors vyhráli 132:125 po prodloužení a jsou krok od postupu do finále Západní konference.

Z pohledu Curryho to byla velká paráda. V základní sestavě Warriors sice chyběl, ale i tak byl největší hvězdou svého týmu. Zazářil zejména v pětiminutovém prodloužení, v němž nastřílel hned 17 bodů. To se ještě nikdy nikomu v NBA nepodařilo.

Celkem osmadvacetiletý rozehrávač nastřádal 40 bodů, k tomu přidal ještě devět doskoků a osm asistencí. "Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale povedlo se. Teď toho mám dost, ale vyhráli jsme a to je nejdůležitější," řekl po utkání Curry.

V dresu domácího Portlandu podal další skvělý výkon Damian Lillard. V předchozím duelu dovedl svůj tým k výhře 40 body, tentokrát přispěl Trail Blazers 36 body, na výhru to ale nestačilo. Pro Portland může sezona skončit už ve středu, kdy nastoupí k pátému utkání série na palubovce Golden State.

V druhém semifinále Východní konference mezi Miami a Torontem muselo vítěze určit už potřetí prodloužení. A podruhé se radují basketbalisté Miami. Heat sice v závěrečné čtvrtině prohrávali i o devět bodů, ale 12 sekund před koncem srovnal Dwayne Wade na 83:83 a v prodloužení domácí skóre definitivně otočili.