Aktualizováno 11.6. 2016 07:43
nova sport 2 finále nba

Curry zabral a Warriors přepsali historii, k obhajobě chybí krok!

LeBron James a Stephen Curry

Basketbalistům Golden State chybí jediná výhra k obhajobě titulu nejlepšího mužstva NBA. Ve čtvrtém finálovém utkání přehráli Cleveland hlavně díky znovuzrození svého nejlepšího hráče Stephena Curryho. O zisku trofeje mohou borci z Oaklandu rozhodnout už v noci na úterý.

Kouč Warriors Steph Kerr si může oddechnout. Jeho největší hvězda totiž konečně ve finálové sérii předvedla výkon hodný svého formátu. Stephen Curry nasázel do košů Cavaliers osmatřicet bodů, z nichž hned jednadvacet zařídil zpoza trojkové hranice, a zařídil pro Golden State matchball.

Vůbec za tři body to dneska klukům z Oaklandu šlo náramně. Dohromady takto zamířili přesně sedmnáctkrát, čímž posunuli historické finálové maximum.

Nebyl to ale vůbec jednoznačný zápas.Dirigentskou taktovku domácích tentokrát od LeBrona Jamese převzal Kyrie Irving a  Cleveland vedl po poločase i díky jeho šestnácti bodům 55:50. Ve třetí čtvrtině náskok zpočátku ještě narůstal, ale postupně přebírali iniciativu hosté, především právě Curry, jenž skončil první polovinu hry na pouhých čtrnácti bodech.

Ve třetím dějství ale přidal dalších jedenáct, z toho hned devět za tři body a před čtvrtou částí už hráči Golden State vedli o dva. Poslední minuty už byly víceméně jasnou záležitostí hostů, kteří nakonec vyhráli 108:97 a od obhajoby titulu je dělí jediné vítězství. To si mohou připsat už v noci z pondělí na úterý a vy můžete být u toho v přímém přenosu od 3:00 na NOVA Sport 2.