NBA Noční zápas

Curry s Greenem zajistili Golden State třetí vítězství proti Portlandu

Stephen Curry

Další fenomenální střelecké představení rozehrávače Stepha Curryho zajistilo basketbalistům Golden State třetí vítězství ve finále Západní konference NBA. Jednatřicetiletý Američan pomohl Warriors 36 body k výhře 110:99 nad Portlandem a kalifornský celek vede v sérii už 3:0 na zápasy. Jediný triumf ho dělí od postupu do finále celé soutěže.

První poločas byl ale v režii domácích. Trail Blazers ho vyhráli 66:53. Jenže v průběhu třetí čtvrtiny o svůj náskok přišli a v závěrečné dvanáctiminutovce už Golden State vedení navyšovalo. Nakonec se zastavilo na jedenáctibodovém rozdílu.

Nejvíce bodů nasázel Curry, autor 36 bodů. Hodně vidět byl však i jeho spoluhráč Draymond Green, který si za 20 bodů, 12 asistenců a 13 doskoků připsal triple-double. Na straně poraženého mužstva byl nejvíce vidět CJ McCollum, který zaznamenal 23 bodů, 5 asistencí a 3 doskoky.

Čtvrté utkání se hraje v úterý ve 3 ráno opět na palubovce Portlandu a přímý přenos můžete sledovat na Nova Sport 2.