už jen vzpomínky letecká tragédie

Čtyři roky po Jaroslavli: Dojemné příběhy, jména ulic, smutek i soud

Letecká tragédie: Vašíček, Ma r ek, Rachůnek
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Téma:

Jsou to přesně čtyři roky, kdy nejen hokejový svět zmrazila zpráva o tragédii letadla s týmem Lokomotivu Jaroslavl. Celý tým zahynul, na palubě byli i Češi Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček nebo Slovák Pavol Demitra. Bylo 7. září 2011.

Neštěstí na letišti Tunošna si vyžádalo celkem 44 lidských obětí. Vlastně dodnes se neví, proč piloti nebyli schopní odlepit stroj JAK 42 od země. Možná to byl souběh čtyř faktorů. Ať už to byl nedostatečný výcvik pilotů, špatná příprava posádky na let, selhání pilotů, či špatná komunikace, je dnes jedno. Letadlo skončilo za vzletovou dráhou na konci pole v řece a v plamenech. 


GALERIE: Letecké neštěstí v Jaroslavli

1
/
10
Zdroj: Mediafax
Havárie s hokejisty Jaroslavle

 

Lokomotiv Jaroslavl do Minsku na zahajovací zápas sezony nedoletěl. O to více se začalo mluvit o obětech. Velká rána to byla i pro český hokej, trio z Jaroslavle patřilo mezi opory národního týmu. Slovensko ztratilo v Pavlovi Demitrovi možná největší ikonu.

VIDEO: SIMULACE LETECKÉHO NEŠTĚSTÍ U JAROSLAVLE


 
Ale ani po čtyřech letech nejsou osudy hokejistů zapomenuty. Okolo hokejistů vznikly někdy krásné, někdy smutné příběhy. V Jindřichově Hradci, kde se začínal s hokejem Jan Marek, nese jméno zesnulého hokejisty byly pojmenovány ulice v Dolních Chabrech, Karel Rachůnek na tu svou v rodném Zlíně ještě čeká.


PSALI JSME

Bohužel, smutnou dohru měl příběh Josefa Vašíčka. Šlo o dědictví v řádu stovek milionů korun. Rodiče hokejisty nabízeli hokejistově přítelkyni rodinný dům, auto a milion dolarů. Michaela Jajtnerová nakonec vysoudila víc.


ČTĚTE TAKÉ

Dojemně ale skončil příběh brankáře Stefana Liva. Malý syn Herman se rozhodl, že bude pokračovat v otcových stopách a do hokejové branky bude nastupovat s portrétem táty na masce.

 

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program