česká kobra

Čtyři hráči v rozích, trenér uprostřed. Ondrášek popsal budoucí tréninky

Jiří Průša
Jiří Průša
3.5. 2020 19:07
Téma:

Fotbalista Zdeněk Ondrášek působí v americkém týmu FC Dallas. MLS byla přerušena kvůli koronaviru sotva začla, a tak teď Ondrášek čeká a doufá v návrat soutěže. V exkluzivním rozhovoru pro TV Nova zavzpomínal na svůj gól Anglii, nastínil možnou budoucnost MLS či popsal svůj běžný den během koronavirové krize.

„Gól s Anglií byl neuvěřitelný, byla to třešnička na dortu minulého roku, bylo to krásné,“ vzpomíná Ondrášek na vítězný gól proti ostrovnímu soupeři z loňské kvalifikace na EURO. „Mně se nejvíc honí hlavou to, že pořád přemýšlím, kde jsem byl od momentu, kdy jsem viděl míč letět do sítě až do posledního hvízdnutí,“ popsal své pocity, které má při zpětném sledování svého reprezentačního debutu.


„Rozjezd ligy bude těžký, tady se hodně mluví o tom, co bude, nebude. Může se stát i nejhorší, že se liga zamkne na tenhle rok a nebude se dít nic. Ale co slyším od kluků, tak majitelé klubů i liga chtějí hrát,“ naznačil, že předvídání budoucnosti ligy je těžké. „Majitelé nechtějí hrát bez diváků, protože pro ně to není výdělečné, spíš naopak,“ prozradil Ondrášek možný problém.


Americká MLS již povolila hráčům návrat na stadiony, jenže za velmi přísných podmínek. „Vypadat to prý bude tak, že budeme ve skupinách po čtyřech a včera nám kustod říkal, že každý hráč bude moci být v jednom rohu, trenér uprostřed hřiště a bude moci koukat,“ popsal, jak asi budou vypadat od příštího týdne tréninky.


„Ráno se člověk vzbudí, jde ven se psem, snídaně, trošku si zacvičí, potom nějaký oběd v klídku venku,“ vylíčil průběh svého běžného dne. „Občas nějaký Playstation, dlouhá procházka se psem, zaběhat si. Televize, večeře, filmy, takže tak nějak asi jako u většiny,“ uznal, že v současnosti se jeho dny moc neliší od toho, co prožívají ostatní.


„Já jsem ani nepřemýšlel o tom, že bych letěl domů,“ přiznal svou reakci na koronavirovou pandemii. „Možná člověk ani nevěřil tomu, že by to mohlo trvat takhle dlouho, ale nemyslel jsem na to. A když jsem nad tím začal přemýšlet, tak jsem věděl, že těch věcí, co by bylo potřeba zařídit by bylo hrozně moc. Ještě máme malého psa, takže by to bylo složité. Ale co by bylo ještě složitější by bylo vrátit se zpět,“ prozradil důvod, proč z Ameriky neodletěl do Česka.„Fotbal nám chybí, chybí všem. Není to normální bez každodenní rutiny, ale situace je jaká je a musíme to zvládnout,“ dodal Ondrášek na závěr.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program